Strzelać każdy może czyli Zawody Strzeleckie Regionu IPA Cieszyn II

2 lipca 2016 roku, już po raz kolejny, spotkaliśmy się wraz z rodzinami i przyjaciółmi na strzelnicy „Hubertus” w Goleszowie.

Tym razem pod hasłem „Strzelać każdy może”. Celem spotkania nie było tylko wyłonienie najlepszego strzelca na rok bieżący ale przede wszystkim popularyzacja sportu strzeleckiego wśród przybyłych gości. Po przywitaniu, omówieniu warunków bezpieczeństwa i przebiegu poszczególnych konkurencji przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej z broni długiej, t.j. kbk AKMS oraz broni krótkiej: pistoletu Walther oraz Tonfoglio. Nowością i sympatyczną niespodzianką była również rozgrywka systemem pucharowym w konkurencji biathlonka z karabinu sportowego.

A oto klasyfikacja poszczególnych konkurencji:
Kbk AKMS:
1. Topór Józef
2. Salamon Henryk
3. Czerniecki Tomasz

Pistolet centralny zapłon:
1. Koniarczyk Janusz
2. Dobroszek Paulina
3. Salamon Henryk

W konkurencji biathlonka zwyciężył
Koniarczyk Janusz

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali okazałe puchary (statuetki) i dyplomy a zawodnicy którzy zajęli miejsca 2-3 medale i pamiątkowe dyplomy.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej i dekoracji laureatów istniała możliwość, pod okiem i z pomocą instruktorów strzelectwa, nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich jak i pogłębienie wiedzy z zakresu bronioznawstwa i jej bezpiecznej obsługi.
Rywalizacja jak i świeże powietrze zrobiły swoje, każdy z chęcią zasiadł do biesiadnego stołu na zakończenie spotkania gdzie opowiadań i śmiechu nie było końca. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy ale już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z bronią a my zadbamy o kolejne niespodzianki.

Etykiety strzelectwo
Cron Job Starts