Katorżnik 2016

W dniu 13 sierpnia 2006 r. już po raz trzeci Fundacja Szturmam wraz z Regionem IPA Racibórz wystawiła drużynę śmiałków, która wzięła udział w Biegu Katorżnika w kategorii Galernik Team zajmując 14 miejsce.

Zawody te odbywają się już od kilkunastu lat, a te były już dwunastymi. Charakteryzują się wysokim stopniem trudności, co przedstawiają załączone zdjęcia. Wynik jaki osiągnęli nasi zawodnicy należy ocenić jako bardzo dobry.
Zawody te wymagają niezwykłej kondycji oraz wytrzymałości, bowiem biegnie się przez bagna, wodę i inne naturalne bądź też specjalnie przygotowane przez organizatorów przeszkody.
Ktoś może powiedzieć, że „to tylko 10 kilometrów” – tak, 10 kilometrów, ale w bagnie, błocie, wodzie, pokrzywach, zaroślach i niejednokrotnie trzeba się czołgać, bo bieg nie jest możliwy. Czasami są łzy, krew i urazy, a przede wszystkim mnóstwo potu i to tylko po to żeby udowodnić sobie, że można. A na sam koniec nagroda, którą jest podkowa.
Gratuluję wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim naszym kolegom, którzy godnie reprezentowali nasz Region i Śląską Grupę Wojewódzką IPA.

Tekst Eugeniusz Kosel
Zdjęcia Jarosław Markiewicz

Etykiety biegi

Zaloguj

Cron Job Starts