IPA Region Rybnik na 34 Policyjnych Mistrzostwach Świata w Halowej Piłce Nożnej

W dniach od 10 do 14 października 2016 r. drużyna policjantów z Rybnika reprezentujących Region IPA Rybnik Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji wzięła udział w 34 Mistrzostwach Świata Policji w halowej piłce nożnej odbywających się w Eibergen w Holandii.

W turnieju udział wzięło 200 drużyn z 42 krajów z całego świata. Policjanci z Rybnika występowali w kategorii +35, gdzie trafili do silnej grupy B z drużynami z Francji, Angli, Mołdawii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny oraz Kajmanów.
Turniej dla naszej drużyny rozpoczął się bardzo dobrze w pierwszym meczu pokonali drużynę IPA Vintage Sport z Mołdawii 1:0, w kolejnym zremisowali z zespołem Reims z Francji po zaciętym pojedynku 1:1. W następnym meczu naprzeciwko naszej drużyny stanęła drużyna Ipswich z Anglii, mecz był bardzo wyrównany, jednak nasz zespół popełnił jeden błąd, który skrzętnie wykorzystali koledzy z wysp i wygrali 1:0. W kolejnym meczach nasi zawodnicy ulegli drużynie MFC Vitosha z Bulgarii 2:0 i drużynie Ministry of Security z Sarajewa 3:0. W ostatnim meczu fazy grupowej piłkarze IPA Region Rybnik pokonali drużynę R.C.I.P.S. z Kajmanów 6:1.
Ostatecznie nasi zawodnicy pomimo bardzo ambitnej postawy i walki z poszanowaniem zasad fair – play zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w grupie.
Uczestnictwo w turnieju w Holandii było nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym, ale również okazją do nawiązania znajomości i wymiany poglądów z policjantami z całego świata.

Etykiety futsal turniej

Zaloguj

Cron Job Starts