BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

W dniu 27 maja 2017 roku w godzinach popołudniowych w Kłobucku na terenie Gminnego Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym odbył się Piknik Rodzinny, którego jednym z haseł było „Bezpieczne przedszkole”.

Podczas pikniku, na scenie zaprezentowały się w poszczególnych kategoriach wiekowych wszystkie grupy przedszkolaków a ich występy artystyczne zostały bardzo gorąco przyjęte przez pozostałych uczestników imprezy – dorosłych i młodzież. Na samym początku imprezy policjanci KPP w Kłobucku wraz z członkami Regionu IPA Kłobuck ŚGW w Katowicach na ręce Pani Dyrektor wręczyli część ufundowanych przez IPA elementów odblaskowych w postaci kamizelek oraz węży do prowadzenia dzieci podczas pieszych wycieczek. Pozostałe kamizelki oraz różnorodne gadżety odblaskowe w towarzystwie Policyjnego Sznupka zostały rozdane dzieciom przez obecnych policjantów i członków IPA. Policjant Zespołu d/s Nieletnich KPP w Kłobucku st. sierż. Tomasz Solnica przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podczas zabaw wakacyjnych. Przedszkolaki, z uśmiechem na twarzy, ubrane w kolorowe odblaski chętnie oglądały zaprezentowany sprzęt policyjny oraz zadawały ciekawe i „trudne” pytania, często wywołujące uśmiech na twarzy policjantów.
Na efekt naszego piknikowego spotkania nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia, podczas spaceru, dostrzegłem na ścieżce rowerowej rodzinę a wśród nich dziewczynkę, uczestniczkę pikniku, ubraną w kamizelkę odblaskową z naszym logiem.

Tekst: Mariusz Kajdana
Zdjęcia: Mariusz Kajdana, Katarzyna Łazienka

Etykiety społecznie

Zaloguj

Cron Job Starts