Dzień Dziecka z Regionem IPA Chrzanów

W dniu 1 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie odbyła się impreza otwarta z okazji „Dnia Dziecka” pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wspólnie z nami w organizacji tego święta dla dzieci pomagali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie.
Frekwencja dzieci i mieszkańców dopisała z uwagi na piękna pogodę oraz szereg atrakcji. Wszyscy młodzi ludzie uczyli się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej, następnie korzystali ze zjeżdżalni na dmuchanym zamku, gdzie również malowano kolorowymi kredkami buzie uczestnikom. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oceniali przejazdy dzieci w miasteczku rowerowym, a także odpowiadali na pytania dotyczące ich pracy z podkreśleniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Obecnością swoją zaszczycili nas pirotechnicy ze Specjalistycznego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Krakowie, gdzie funkcjonariusze przedstawili z czym związana jest ich służba, pokazali swoje umundurowanie do zadań specjalistycznych oraz pokazali możliwości swojego robota. IPA Region Chrzanów miała swoje stanowisko z prywatną bronią kolekcjonerską z okresu I i II wojny światowej oraz okresu powojennego. Członkowie IPA chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące danych technicznych , posługiwania się , czy też bezpieczeństwa w trakcie użytkowania broni. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie prezentowali sprzęt, którego używają w codziennej służbie, tłumaczyli na czym polega ich praca. Wspólnie ze służbą medyczną urządzili pokaz ratownictwa drogowego. W trakcie trwania imprezy było organizowanych wiele konkursów sprawnościowych przez wykwalifikowanych nauczycieli, gdzie brali udział uczniowie z wielu szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu chrzanowskiego. Po godzinie 12,00 dzieci stworzyły wielkie , piękne serce w ramach akcji „Zryw Wolnych Serc” przez minutę ten wyjątkowy organ u wszystkich uczestników bił tym samym rytmem, dając poczucie siły i jedności. Ogromne emocje wzbudził również pokaz samochodów : fiat125p,Dodge Ram 1500,dodge Chelenger, Mercedes 180,Nissan V 800Titan oraz ciągnik siodłowy volvo, które specjalnie na tę imprezę zostały udostępnione przez sympatyków IPA. Było też czytanie wierszy , loteria, w której nagrodą stanowiła między innymi przejażdżka z byłym kierowcą rajdowym Waldemarem Doskocz samochodem marki porsche lub naszym członkiem IPA i policjantem Dawidem Glistakiem z zamiłowania kierowcą rajdowym mającym w swoim dorobku starty w wielu rajdach – samochodem m-ki Nissan. W pilnowaniu porządku pomagali nam uczniowie z klasy mundurowej z zaprzyjaźnionego LO w Trzebini. Swoją obecnością imprezę uświetnili włodarze powiatu i miasta Chrzanowa w osobie Starosty Janusza Szczęśniaka oraz Burmistrza Ryszarda Kosowskiego. Na koniec zwycięskim drużyną zostały rozdane puchary i gadżety IPA Region Chrzanów. Wszystkim , którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i bezinteresownej dobroci przyczynili się do uczynienia tego dnia wyjątkowym i niepowtarzalnym serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję ,że spotkamy w przyszłym roku.

Tomasz Opalony

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts