Rodzinne Wspinanie z IPA Zawiercie

„Rodzinne Wspinanie z IPA Zawiercie” – kolejna akcja u Nas - na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a dokładnie w Podzamczu przy skale Adept.

Wspinaczka to sport rodzinny, wspinają się ojcowie z dziećmi, dziadkowie z synami i wnukami a także mamusie. W czasie tej akcji wszyscy mogli spróbować własnych sił i sprawdzić swoje umiejętności z zakresu wspinaczki skałkowej. Pod czujnym okiem Instruktora Wspinaczki Skałkowej i Technik Linowych - Zbigniewa Fielek - poznawali podstawy wspinając się po skałkach, jednocześnie ucząc się asekuracji. Poznawali również podstawowe węzły które wykorzystywane są we wspinaczce tj. kluczka, ósemka, półwyblinka, wyblinka i inne. Zakładali i dopasowywali uprząż i inny sprzęt przydatny przed wspinaniem się.

Wspinaczka jest jedną z najbardziej naturalnych aktywności. Kto z nas w dzieciństwie nie wspinał się na drzewa czy szafki w domu? Sport ten rozwija koordynację ruchową, gibkość, siłę oraz kształtuje sylwetkę. Od najmłodszych lat dziecko uczy się odpowiedzialności za drugą osobę, dba o bezpieczeństwo swoje i innych. Wbrew stereotypom, wspinaczka jest bezpieczniejsza od większości sportów kontaktowych, gdzie dość częste są kontuzje. To sport zupełnie bezpieczny a dodatkowo ogólnie rozwijający. Wspólna pasja jednoczy całą rodzinę, która, wychodząc wspólnie na ścianę wspinaczkową, jeżdżąc w skały lub w góry, spędza wspólnie czas. U małego dzieciaka nie ma mowy o wspinaniu w zawodniczym rozumieniu tej dyscypliny, ale już od drugiego roku życia warto brać się za zabawy na ściance wspinaczkowej, skale, drzewie, drabinie, kracie, trzepaku, placu zabaw, itp.
Do rozpoczęcia przygody ze wspinaniem potrzebne są tylko chęci. To naprawdę niewiele. Polecam taką formę zajęć dla całej rodziny – zachęca nasz członek IPA i instruktor Zbigniew Fielek .

Etykiety wspinaczka

Zaloguj

Cron Job Starts