III Powiatowy DZIEŃ KADETA 2018 w Trzebini

W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Trzebini na terenie LO odbyła się III Edycja „ Dnia Kadeta” połączona z Dniem Otwartym liceum Ogólnokształcącym pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Wspólnie z Publicznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Stowarzyszeniem Proobronno – Oświatowym „KADET” Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Chrzanów czynnie przyczyniła się do organizacji tej imprezy. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych między innymi Policji z KPP Chrzanów, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Służby Maltańskiej.
W trakcie imprezy odbyły się pokazy służb mundurowych, trening strzelectwa, pokazy samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i uzbrojenia mundurowych i służb ratowniczych, pokaz broni kolekcjonerskiej z okresu II wojny światowej i powojennej . Każdy z uczestników mógł dotknąć eksponowanych przedmiotów i zadawać pytania na które specjaliści w poszczególnych dziedzinach skwapliwie i zgodnie ze swoją wiedzą udzielali odpowiedzi. Grupa rekonstrukcyjna „WRZESIEŃ 1939” w ramach prelekcji opowiadała o historii Policji z okresu II Wojny Światowej z podkreśleniem jakie ofiary poniosła formacja z rąk sowieckich. Ponadto dla odwiedzających w trakcie obchodów DNIA KADETA były prowadzone lekcje pokazowe : pierwsza pomoc przedmedyczna prowadzona przez uczennice ratownictwa medycznego, lekcja chemii i fizyki laboratoryjnej , lekcja języka migowego prowadzona przez uczennice klas ratownictwa medycznego. Jak co roku nie zabrakło strzelania z ASG. Punktem kulminacyjnym były zawody sportowo – obronne „ Sprawni jak Kadeci” o Puchar Dyrektora LO w Trzebini. Nad całością czuwała Służba Medyczna Malta, która nigdy nie zawodzi. Nie zabrakło również tradycyjnej wojskowej grochóweczki.
Tego typu inicjatywa przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród młodzieży powiatu chrzanowskiego i okolic, wspomagając równocześnie proces wychowania patriotycznego młodzieży i kształtowania postaw obywatelskich mieszkańców naszego regionu.
tekst: Tomasz Opalony

Etykiety społecznie

Zaloguj

Cron Job Starts