Dzień Dziecka z Regionem IPA Chrzanów

W dniu 1 czerwca 2018 roku na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie po raz drugi odbyła się impreza otwarta z okazji „Dnia Dziecka” pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wspólnie z nami w organizacji tego święta dla dzieci pomagali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie. Podobnie jak w roku ubiegłym tematem przewodnim było bezpieczeństwo na rowerze i podczas letniego wypoczynku nad wodą. W spotkaniu z dziećmi oprócz organizatorów jak zwykle chętnie uczestniczyła Państwowa Straż Pożarna z Chrzanowa i ratownicy medyczni z wyposażonym ambulansem. Frekwencja dzieci i mieszkańców dopisała z uwagi na piękna pogodę oraz szereg atrakcji. Wszyscy młodzi ludzie uczyli się udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej. Chętnie najmłodsi uczestnicy dawali sobie malować sobie buzie kolorowymi kredkami . Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oceniali przejazdy dzieci w miasteczku rowerowym, a także odpowiadali na pytania dotyczące ich pracy z podkreśleniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Obecnością swoją zaszczycili nas policjanci ze Specjalistycznego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Krakowie, gdzie funkcjonariusze przedstawili z czym związana jest ich służba, pokazali swoje uzbrojenie. IPA Region Chrzanów miała swoje stanowisko z prywatną bronią kolekcjonerską z okresu I i II wojny światowej oraz okresu powojennego. Członkowie IPA chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące danych technicznych , posługiwania się , czy też bezpieczeństwa w trakcie użytkowania broni. Stoisko nasze cieszyło się dużą popularnością nie tylko przez chłopców ,ale również przez dziewczynki. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie prezentowali sprzęt, którego używają w codziennej służbie, tłumaczyli na czym polega ich praca. Wspólnie ze służbą medyczną urządzili pokaz ratownictwa drogowego, co było punktem kulminacyjnym programu . dzieci przeżyły dreszczyk emocji widząc jak się rozcina samochód na drobne części w trakcie ratowania życia poszkodowanym w wypadkach drogowych.
W trakcie trwania imprezy było organizowanych wiele konkursów przez wykwalifikowanych nauczycieli , gdzie każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Przyjaciele IPA Chrzanów z potrzeby serca , nieodpłatnie udostępnili swoje kolekcje miedzy innymi amerykańskich samochodów i motocykli, również tych zabytkowych. W pilnowaniu porządku pomagali nam uczniowie z klasy mundurowej z zaprzyjaźnionego LO w Trzebini pod okiem swojego Dyrektora Romana.
Jedna z ulubionych czynności dzieci było włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w pojazdach uprzywilejowanych. To co było dotkliwe dla dorosłych na buziach dzieci wywoływało szeroki uśmiech. Na koniec zwycięskim drużyną zostały rozdane puchary i gadżety IPA Region Chrzanów. Wszystkim , którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i bezinteresownej dobroci przyczynili się do uczynienia tego dnia wyjątkowym i niepowtarzalnym serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję ,że spotkamy w przyszłym roku i stanie się to naszą cykliczną imprezą.
tekst: Tomasz Opalony

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts