Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej

W sobotę 02 czerwca 2018 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Letniej w Dąbrowie Górniczej Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region IPA Dąbrowa Górnicza wraz z służbami mundurowymi Policji i Państwowej Straży Pożarnej zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci pod nazwą „ Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom”.

W imprezie wzięło udział około 700 osób w tym ponad 400 dzieci.
Impreza zaczęła się o godz. 10:30 i trwała do 14:00. Podczas festynu zorganizowano wiele konkursów i zabaw dla dzieci. Przeprowadzone zostały min konkursy, konkurs strzelecki „Sokole oko – strzelaj i wygrywaj”, konkurs rowerowy „Jeżdżę rowerem – czy bezpiecznie?”, konkurs rysunkowy „Straż i Policja razem w służbie” , konkurs dla Pań „ALARM !!! – wyjazd do pożaru”, konkurs dla rodzin „Rodzinna Straż Pożarna – Mama, Tata i Ja”. We wszystkich konkursach na zwycięzców i pozostałe osoby na podium czekały nagrody.
Policjanci zapoznawali uczestników ze sprzętem, który w służbie wykorzystują na co dzień w celu pełnienia obowiązków. Pokazywane i omawiane były różne rodzaje broni wykorzystywane przez policję, elementy ochrony, oraz pojazdy policyjne i wozy strażackie. Policjanci z ogniwa prewencji zaprezentowali techniki interwencji i samoobrony, które cieszyły się dużą uwagą i zainteresowaniem uczestników pikniku. Strażacy wraz z Służbami Ratownictwa Medycznego przeprowadzili pokaz ratowania poszkodowanych w wypadku drogowym z rozbitego samochodu. Ponadto w pikniku można było zobaczyć krótkofalową wojskową radiostację R140 M na podwoziu STAR 266, koledzy ze Stowarzyszenia Razem Głośniej pokazywali możliwości nawiązywania łączności na falach krótkich i ultrakrótkich. Dzięki symulatorowi dachowania można było uświadomić sobie, że pasy bezpieczeństwa to nie tylko wymagana przepisami konieczność ale to zdecydowanie coś więcej. Dla fanów motoryzacji można było podziwiać samochody rajdowe Peugot 309 GTI 16 V,160 KM, na którym w 2013 roku Grzegorz KAWALEC zdobył trzeci tytuł Mistrza Śląska w Rajdach Samochodowych w klasie LEGEND, oraz Honda CIVIC 5 generacji z silnikiem 1,8 o mocy 180 KM. Ponadto w pikniku na dzieci czekały gry, zabawy i różnego rodzaju pokazy organizowane przez pracowników Akademii WSB, Centrum Formy oraz Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej. Nie obyło się również bez nagród, każdy milusiński za uczestnictwo w pikniku otrzymał prezent.
tekst: Rafał Gwiazda

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts