IPA Region Jastrzębie wyjeżdża na wakacje na Mazury

Wreszcie nadszedł dzień i wybiła godzina wyjazdu na upragnione tygodniowe wakacje na Mazurach do miejscowości Kalbornia

I tak ósmego lipca 2018r. o godzinie 04.00 wyruszyliśmy autokarem w doborowym towarzystwie członków, sympatyków oraz kolegów z innego Regionu IPA na wymarzone wakacje.
Droga minęła szybko i około godz. 12.00 czekały na nas przytulne i świetnie usytuowane domki oraz pawilon gdzie spożywaliśmy śniadania, obiady i kolacje. Niedzielne popołudnie to czas wolny i okazja do zapoznania się z ośrodkiem.
Poniedziałkowy dzień to czas do własnej dyspozycji. Spędzaliśmy go aktywnie pływając na kajakach, rowerkach wodnych, jeżdżąc rowerach.......a mniej aktywni na opalaniu się na plaży. Wieczorem cudowne ognisko integracyjne przy akompaniamencie DJ. Zabawa skończyła się około 23.00.
Wtorek powitał nas piękną pogodą i perspektywą z rejsem statkiem po jeziorze z miejscowości Stare Jabłonki do Ostródy. Piękne urokliwe zatoczki, zakola jezior Mały i Wielki Szeląg. Cała trasa była wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników rejsu. W trakcie rejsu można było zauważyć chronione gatunki ptaków takie jak: żurawie, czaple oraz perkozy. Statek dwukrotnie pokonywał śluzy w Małej Rusi i Ostródzie ....i to właśnie zrobiło na uczestnikach rejsu największe wrażenie.
Środa to dzień przeznaczony na leniuchowanie, sporty wodne oraz spędzanie czasu wolnego w miłym towarzystwie naszych przyjaciół i znajomych. Wieczorne grillowanie na ogniskach wypełniły nam ten czas.
Czwartek do południa aktywnie spędzaliśmy na kajakach, rowerkach wodnych.....a popołudniu wyjazd na rekonesans na Pola Grunwaldu. Podziwialiśmy piękne stroje rycerzy, dwórek a później oglądaliśmy turniej rycerski i wrażenia były niesamowite. Wieczorem zabawa z DJ-em ale większość z nas wybrała spotkania w małych podgrupach.
Piątek ponowne leniuchowanie i oczekiwanie na sobotni wyjazd na inscenizację Bitwy Pod Grunwaldem. Czas ten spędziliśmy na integracji ..... i nie tylko.
Sobota, ładna pogoda i upragniony wyjazd na Pola Grunwaldu. Inscenizacja bitwy była niesamowita, niezapomniana. W tym jedynym miejscu zgromadziło się około 1300 inscenizatorów oraz około 10 tys widzów. W tym czasie poczuliśmy się jak w powieści Sienkiewicza naocznie obserwując przebieg bitwy. Walki polskiego, litewskiego rycerstwa z zakonem krzyżackim przeszły nasze oczekiwania. Przepiękne stroje rycerstwa polskiego i zakonu krzyżackiego zapierały dech w piersi. Całe widowisko trwało około godziny i warto było być tam w tym dniu.
Niedziela i czas powrotu do domu nie napawały optymistycznie ale z dużą niecierpliwością oczekujemy na następne wyjazdy..... do zobaczenia.

Etykiety wakacje

Zaloguj

Cron Job Starts