Nocne Zawody Karpiowe Regionu IPA Cieszyn II

28 lipca o godz. 8.00 po raz pierwszy Region IPA Cieszyn II zorganizował nocne zawody karpiowe na łowisku komercyjnym " Pod Borem " w Ochabach Wielkich.

Na zawodach gościliśmy również zaprzyjaźnionego właściciela portalu wędkarskiego " haczyk.pl ", który brał udział w zawodach. Poranek nad łowiskiem wszystkich 7 śmiałków przywitał lekką mgłą i miłym chłodem ale to była tylko zmyłka przed nadchodzącym upałem, który jak się potem okazało doszedł do 30 stopni C.
Każdy z nadziejami na duże okazy zabrał się do rozkładania sprzętu co nie jest krótkotrwałym zajęciem o czym doskonale wiedzą łowcy karpi.
O godz. 10.00 start i mała niespodzianka. Po 2 minutach pierwsze branie i karp 7.2 kg co dawało duże nadzieje na udane połowy mimo tego upału.
Do godz. 17.00 mieliśmy złowionych już 8 karpi w wadze od 5,5 do 9,5 kg więc ze spokojem mogliśmy ogłosić godzinną przerwę i udać się na obiadokolacje do restauracji znajdującej się na łowisku.
Po smacznym posiłku i owocnych rozmowach oczywiście o rybach udaliśmy się na stanowiska celem dalszych połowów.
Noc przebiegła dosyć spokojnie, raczej bez większej aktywności ryb z wyjątkiem naszego kolegi Darka, któremu od północy do czwartej nad ranem ryby nie dały pospać bo złowił ich 10 sztuk w tym pięknego jesiotra o wadze 8.6 kg
Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjnym zwycięzcą naszych nocnych zawodów karpiowych został :
1.Dziąćko Dariusz - 68.50 kg
2.Nytra Krzysztof - 18.20 kg
3.Mazurek Andrzej - 15.58 kg
4.Siudak Tomasz - 15.12 kg
5.Jacek Dawid - 14.45 kg
6.Kosto Sebastian - 12.84 kg
7.Dziąćko Mariusz - 8.20 kg
Podsumowując podczas zawodów złowiliśmy w sumie 19 karpi i 2 jesiotry o łącznej wadze 152.89 kg ryb w przedziale od 3,2 do 9,8 kg co nie jest chyba złym wynikiem.
Po ogłoszeniu wyników rozdane zostały statuetki oraz nagrody, jak również gadżety ufundowane przez portal " haczyk.pl "
Dodatkowo statuetkę oraz nagrodę otrzymał Krzysztof Nytra za największą /najcięższą/ rybę w zawodach czyli 9.8 kg
Już wiemy, że impreza ta stanie się cykliczną więc do zobaczenia za rok.

Etykiety wędkarstwo
Cron Job Starts