Czeska i Saksońska Szwajcaria

Jak co roku początek września,to wyprawa ekipy z region Cieszyn 1,w zakątki kraju i Europy, dla nas nieznane i odkrywane.W tym roku nasz kierunek to Czechy i Niemcy ,gdzie leży piękna kraina Czeska i Saksońska Szwajcaria.

Na naszą wycieczkę zaprosiliśmy przyjaciół z KĘTRZYNA ,oraz grupę naszych ziomali ze śląska. Zebrana grupa gwarantowała wspaniałą zabawę podczas wycieczki, co oczywiście stało się faktem.
Podczas pobytu na terenie Czech delektowaliśmy się pieknymi widokami oraz formami skalnymi, przełomem rzeki Łaby i Skalicy, pokonywaliśmy część parku łodziami, maszerowaliśmy malowniczymi szlakami “dzikiej” przyrody.
Wieczorem zaś spacerowaliśmy po Usti and Labą, a ze wzgórza zamkowego podziwialiśmy jego panoramę.
Na terenie Niemiec zdobywaliśmy Twierdzę Konigstein z której po raz kolejny podziwialiśmy niesamowite widoki. Następnym przystankiem to Drezno, kto nie był ? polecamy to miasto. Robi niesamowite wrażenie ,jego starówka zniszczona doszczętnie jak Warszawa podczas II Wojny Światowej, została odbudowana i cieszy
oczy milionów turystów. Byliśmy zaskoczeni ,że blisko granicy znajduję się tak ciekawa kraina geograficzna. Jesteśmy też świadomi ,że podczas trzydniowego pobytu nie byliśmy w stanie wszystkiego zobaczyć i może wspólnie jeszcze tam wrócimy.
Chciłem też podziekować naszym sympatykom Reni i Staszkowi z “Gazeli”, którzy przygotowali naszą wycieczkę, a naszych przyjaciół z Kętrzyna i Śląskiej Grupy Wojewódzkiej zaprosić już dzisiaj na nasze kolejne imprezy i przedsięwzięcia.

tekst: Janusz Kołder
zdjęcia: Tomek Figiel

Etykiety wycieczka

Zaloguj

Cron Job Starts