FERIE W BIAŁYM DUNAJCU

W dniach od 14 do 19 stycznia 2019 i druga tura 19 do 24 stycznia 2019 roku członkowie, sympatycy wraz ze swoimi rodzinami przebywali na feriach zimowych w Białym Dunajcu.

Zakwaterowani byliśmy w dwóch pensjonatach, gdzie korzystaliśmy ze śniadanka oraz domowej obiadokolacji. W pobliżu Białego Dunajca znajdują się liczne wyciągi narciarskie oraz baseny termalne w Szaflarach, Białce, Chochołowie i Bukowinie Tatrzańskiej, z których chętnie korzystaliśmy.
Na narty najczęściej jeździliśmy do Białki, Gliczarowa Dolnego i Górnego oraz do Jurgowa. Na wszystkich wyciągach narciarskich w trakcie naszego pobytu panowały bardzo dobre warunki. Dzieciaki były bardzo zadowolone z wyjazdów na narty oraz z połowów pstrąga w Kościelisku, gdzie można złapać osobiście rybkę na wędkę i dać do przyrządzenia kucharzowi . Wieczorem w pensjonacie korzystaliśmy z izby góralskiej, gdzie biesiadowaliśmy, organizowaliśmy sobie kolacje, mogliśmy porozmawiać na różne tematy, natomiast dzieci miały możliwość zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki i inne gry, a przy okazji odpocząć po godzinach spędzonych na stokach narciarskich.
W trakcie pobytu zorganizowaliśmy sobie również kulig - prawdziwymi saniami i końmi , gdzie trasa wiodła wzdłuż rzeki Biały Dunajec oraz przez tereny leśne . Podczas kuligu mieliśmy zorganizowane ognisko i piekliśmy kiełbaski na patyku. Z takich okazji trzeba korzystać, gdyż na co dzień tego nie mamy. Pobyt nasz bardzo szybko minął, tyle co przyjechaliśmy, a tu już trzeba odjeżdżać. Wszyscy wracaliśmy do naszych domów zadowoleni, gdyż można tutaj odpocząć i zrelaksować się z dala od zgiełku i hałasu miasta.

tekst: Tomasz Opalony

Etykiety integracja ferie

Zaloguj

Cron Job Starts