IV DZIEŃ KADETA 2019 z Regionem IPA Chrzanów

Wspólnie z Publicznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Stowarzyszeniem Proobronno – Oświatowym „KADET” IPA Region Chrzanów czynnie przyczyniła się do organizacji tej imprezy pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych między innymi Policji z KPP Chrzanów, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Maltańskiej i grupy rekonstrukcyjnej.
W trakcie imprezy odbyły się pokazy służb mundurowych, trening strzelectwa, pokazy samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i uzbrojenia mundurowych i służb ratowniczych, pokaz broni kolekcjonerskiej z okresu II wojny światowej i powojennej oraz prezentacja wozów bojowych . Każdy z uczestników mógł dotknąć eksponowanych przedmiotów i zadawać pytania na które specjaliści w poszczególnych dziedzinach skwapliwie i zgodnie ze swoją wiedzą udzielali odpowiedzi. Grupa rekonstrukcyjna „WRZESIEŃ” w ramach prelekcji opowiadała o historii z okresu II Wojny Światowej .
Ponadto odbył się turniej sportowo-obronny „ Sprawni jak KADECI” o puchar Dyrektora LO w Trzebini. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary , które wręczał Dyrektor LO w Trzebini Roman Kumala.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: strzeleckie z broni ASG, stanowisko Służby Więziennej oraz stanowisko 6 Batalionu Dowodzenia im. Gen. broni Józefa Kuropieskiego z Krakowa. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz służb mundurowych wraz z udziałem uczniów LO z klas mundurowych.
Tego typu inicjatywa przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród młodzieży powiatu chrzanowskiego i okolic, wspomagając równocześnie proces wychowania patriotycznego młodzieży i kształtowania postaw obywatelskich mieszkańców naszego regionu.
Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będziemy mogli wnieść swój wkład w organizację tego wartościowego przedsięwzięcia „V EDYCJI DNIA KADETA” w Trzebini.

tekst: Tomasz Opalony

Zaloguj

Cron Job Starts