Dzień Dziecka we Wrocławiu

W sobotni poranek nadszedł czas wyjazdu z naszymi milusińskimi z okazji Dnia Dziecka do Wrocławia. I tak 25 maja 2019 r. o godz. 06.00 wyruszyliśmy autokarem w doborowym towarzystwie naszych maluchów, członków IPA oraz ich rodzin do Wrocławia z hasłem „ Dzień Dziecka dla naszych dzieciaków i wnuków”.

Droga dzięki uprzejmości kierowcy oraz Pana Bogdana minęła bardzo szybko i po 9.00 zameldowaliśmy się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Miejsce to przedstawiało czas i okres trudny na Rzeczypospolitej. Lektor opowiadał cały przebieg bitwy a poszczególne etapy tej walki można było oglądać na obrazie Jana Matejki. Dorośli byli zainteresowani .....ale nasze pociechy nieszczególnie?.
Po zwiedzeniu Panoramy Racławickiej spacer na wrocławski rynek i czas wolny dla wszystkich. Obejrzeliśmy atrakcje rynku wrocławskiego tj. mosiężne krasnoludki, targi staroci oraz współczesnego rękodzieła a dla dorosłych regionalne piwko.... . Był to też czas na szybki obiad.
Następnie przejazd do ZOO. Najpierw zwiedzanie Afrykanarium gdzie już maluchy i starsze dzieciaki przejawiały wielkie zainteresowanie oglądanymi tam rybkami, gadami, płazami i innymi ssakami. Cały ten teren wzbudził wielki entuzjazm... ale i u niektórych dzieciaków strach. Później indywidualne zwiedzanie wrocławskiego ZOO. Dorośli i dzieciaki były zachwycone zwierzętami, które tam mogliśmy oglądać.
Niestety czas szybko mija i nadeszła godzina powrotu. Wszyscy byli zadowoleni z pogody, spotkania się w dobrym towarzystwie ale przede wszystkim z uśmiechu Naszych małych bohaterów. Będziemy oczekiwać na następny wyjazd do szybkiego zobaczenia.

Tekst: D.Michulec

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts