RAJD PRZYJAŹNI POLSKO-CZESKIEJ Rajd Pieszy górski (Trzyniec-Jaworowy 2018)

Tym razem nasi przyjaciele z IPA TRZYNIEC zorganizowali kolejną edycję rajdu rodzinnego, pieszego nazwanego od wielu lat Rajdem Przyjaźni Polsko –Czeskiej

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem i zwiedzaniem nowo powstałego obiektu służb mundurowo – ratowniczych , gdzie Policja Miejska , Policja , Straż Pożarna znajduje się w jednym budynku , gdzie następuje natychmiastowa koordynacja służb w przypadku jakichkolwiek zagrożeń. Nowy ,potężny monitoring miasta , mocno przyczynia się do wyłapywania nawet najmniejszych wykroczeń ,czy jakichkolwiek innych zdarzeń którymi służby się interesują.

Po prezentacji „ ratownictwa” wyruszyliśmy żółtym szlakiem na szczyt Jaworowego , gdzie kolejna niespodziankę przygotowali ratownicy górscy. Na szczycie Jaworowego smakowaliśmy przygotowane grillowane potrawy i napawaliśmy się widokami Beskidu śląskiego. Cały dzień spędzony w doborowym towarzystwie przyjaciół, rodzin i sympatyków IPA potwierdził jak ważną sprawą jest integracja naszych służb i wspólny odpoczynek pod szyldem naszej flagi.
Po raz kolejny też wszyscy doświadczyliśmy co znaczy SERVO PER AMIKECO.
Do zobaczenia za rok

Tekst: Janusz Kołder

Etykiety rajd turystyka

Zaloguj

Cron Job Starts