JAK ODPOCZYNEK - TO NA WODZIE W KAJAKU

W dniu 15 czerwca 2019 roku zarząd Regionu IPA Kłobuck zorganizował spływ kajakowy rzeką Liswartą i Wartą.

O godzinie 10.00, kierownik "zamieszania", przeprowadził krótkie szkolenie i wyjaśnił (a może przypomniał) zasady, jakimi należy się kierować podczas spływu.
O godzinie 10.15, przed bramą Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zebrała się czterdziestoosobowa grupa uczestników wodnej przygody, na którą czekał już autobus. Po sprawdzeniu listy obecności ruszyliśmy do miejsca startu tj. do miejscowości Zawady. W wesołej atmosferze pokonaliśmy drogę do kajaków, gdzie już czekał, zaprzyjaźniony z nami Pan Adam z kamizelkami ratunkowymi oraz wiosłami. Po przygotowaniu "łódek" nastąpiło wodowanie. Uczestnicy szybko oswoili się ze sterowaniem kajakami i ruszyli z nurtem rzeki.
Rzeka od początku była bardzo spokojna... Przygrzewające słońce rozleniwiało... Kajakarze płynęli bardzo relaksacyjnie ... A co za tym idzie baaardzo długo... Czyli... tak wygląda odpoczynek na wodzie :) Był też czas na chwilę przerwy aby odetchnąć, rozprostować kości, popluskać się w rzece i zjeść kanapkę. Podczas przerwy , panowie przeprowadzili chrzest osobom, które płynęły po raz pierwszy. Mokre powitanie zorganizowali również "spóźnialskim" załogom...
O godzinie 16.30 spływ zakończył się... pomyślnie dla Wszystkich. Przyszedł czas na relax na lądzie... Wróciliśmy do punktu startu czyli na teren Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Jak co roku, i tym razem, grupa skorzystała z sauny, basenu oraz miejsca do grillowania. I choć pogoda zrobiła nam niespodziankę... i część z nas miała "przypieczone" słońcem kolana i twarze... był to naprawdę fajny dzień!

Dziękujemy Komendantowi OSSW za udostępnienie obiektu, ratownikom Marcie i Dariuszowi za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz uczestnikom imprezy za wytrwałość i dobrą zabawę.

Tekst: Iwwa
zdjęcia: Iwwa & Mariusz

Etykiety kajaki

Zaloguj

Cron Job Starts