Nocne zawody karpiowe regionu IPA Cieszyn II

24 sierpnia o godz. 7.00 już po raz drugi Region IPA Cieszyn II zorganizował nocne zawody karpiowe na łowisku komercyjnym w Ochabach Wielkich.

Tym razem w zawodach udział wzięło 12 śmiałków. Poranek przywitał nas miłym chłodem ale to była tylko zmyłka przed nadchodzącym upałem, który jak się potem okazało doszedł do 28 stopni C.
Każdy z nadziejami na duże okazy zabrał się do rozkładania sprzętu co nie jest krótkotrwałym zajęciem o czym doskonale wiedzą łowcy dużych karpi, amurów oraz jesiotrów.
O godz. 9.00 start i oczekiwanie na upragnione okazy oraz pobicie rekordu życiowego o czym mażą łowcy dużych karpi. Już po godzinie pierwsze branie co dawało duże nadzieje na udane połowy mimo tego upału.
Do godz. 16.00 były już spore wyniki więc ze spokojem mogliśmy ogłosić godzinną przerwę i udać się na obiadokolacje do restauracji znajdującej się na łowisku.
Po smacznym posiłku i owocnych rozmowach oczywiście o rybach udaliśmy się na stanowiska celem dalszych połowów.
Noc przebiegła dosyć spokojnie ale ryby na szczęście były również aktywne.
Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjnym zwycięzcą naszych nocnych zawodów karpiowych został :
1. Dariusz Dziąćko - 78.15 kg
2. Krzysztof Nytra - 21,68 kg
3. Krzysztof Szczypka - 15.69 kg
4. Sebastian Jefimow - 15.52 kg
5. Roman Otręba - 11.98 kg
6. Koston Sebastian - 10.55 kg
7. Andrzej Mazurek - 8.79 kg
Podsumowując podczas zawodów złowiliśmy w sumie 12 karpi, 2 amury i 7 jesiotrów o łącznej wadze 162.27 kg ryb w przedziale od 3,85 do 11,98 kg co nie jest chyba złym wynikiem. Został również pobity rekord życiowy naszego kolegi Romana , który złowił karpia o wadze 11,98 kg
Po ogłoszeniu wyników wręczony został puchar, statuetki za 2 i 3 miejsce oraz nagrody.
Dodatkowo nagrodę otrzymał Roman Otręba za największą /najcięższą/ rybę w zawodach czyli 11,98 kg i był to również jego rekord życiowy.

Cron Job Starts