Wyprawa do Indii z IPA Cieszyn I

Wspominając czas spędzony na wycieczce po Indiach, chcemy się podzielić z Wami wrażeniami i kilkoma pamiątkowymi fotografiami, zachęcając oczywiście do odwiedzenia tego fascynującego kraju, gdzie wiele kultur miesza się z sobą, wiele religii współtworzyło historie Wielkich Mogołów - założycieli Indii.

Poznaliśmy szereg aspektów tych obecnych i historycznych które miały i mają wpływ na obecne życie i postrzeganie swojej tożsamości Hindusów w obecnym świecie, ich tradycji i przywiązania do swojej kultury.
Oczywiście na wstępie należy zaznaczyć, iż każdy z nas wywiózł z tej wycieczki inne spojrzenie, gdyż tak kontrowersyjnego kraju nie spotkaliśmy jeszcze nigdzie zwiedzając spory kawałek Azji. Doznaliśmy skrajnego poczucia i estetyki i smaku i bogactwa i biedy. Odwiedziliśmy kraj po porze deszczowej gdzie temperatury sięgały powyżej 35 st. Celsjusza przy 80% wilgotności, ale roślinność i zieleń była imponująca, zwłaszcza podczas pobytu w dżungli na safari, oraz w parkach i ogrodach przyhotelowych.
Przepięknie bogato zdobione świątynie mieszały się z rozgardiaszem przedmieść miast które odwiedzaliśmy,stolica Delhi to stara część gdzie ludzie śpią na ulicach, oraz ta część nowa miasta z czystością, drapaczami chmur i świątyniami wielu religii. Prawdą jest także,że w każdym miejscu Indii krowy naprawdę są „ święte” i nic nie jest w stanie tego zmienić. Hotele na najwyższym poziomie z smaczną regionalną kuchnią, z czystością „ europejską” i obsługą na wysokim poziomie. Po spotkaniu z miejscową policją dowiedzieliśmy się również,że turysta w Indiach jest bezpieczny i to dla policji priorytet aby czuł się bezpiecznie i dobrze. Przekazane informacje dotyczące zabezpieczeń obiektów publicznych naprawdę budziły szacunek dla ich służby.
Nie miejsce tu aby opisywać przyrodę, aby przybliżyć symbiozę człowieka ze zwierzętami, warto sięgnąć do wielu lektur lub filmów zamieszczanych na youtube, a najlepiej przeżyć te kilkanaście dni na miejscu by wyrobić sobie opinię o tym pięknym zakątku ziemi. My polecamy i zachęcamy do odwiedzenia Indii, niektórzy mówią nigdy więcej, inni że jeszcze wrócą.

tekst: J.Kołder

Zaloguj

Cron Job Starts