Piknik rodzinny w Krakowie z okazji Święta Wojska Polskiego z IPA Region Chrzanów

Z okazji Święta Wojska Polskiego centralne uroczystości odbyły się w Katowicach, natomiast w Krakowie uroczystości rozpoczęły się w Katedrze Królewskiej na Wawelu, gdzie o godz. 10,00 odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny.

W dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka stanu osobowego jednostki z okazji Święta Wojska Polskiego. Zostały odczytane decyzje i rozkazy wyższych przełożonych dotyczące mianowania na kolejne wyższe stopnie wojskowe oraz wyróżnienia dla żołnierzy. D-ca podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska za sumienną i ofiarną służbę i pracę, a także dbałość o dobre imię Wojsk Specjalnych w kraju i poza jego granicami.
W dniu 15 sierpnia 2019 roku Święta Wojska Polskiego na terenie Klubu Wojsk Specjalnych w Krakowie odbył się ,,PIKNIK RODZINNY”. IPA Region Chrzanów z chęcią przyjęła zaproszenie na tę imprezę. Mieliśmy swoje stoisko z ekspozycją broni z okresu I i II Wojny Światowej oraz okresu powojennego. Dzieci i dorośli mieli okazję zobaczyć broń historyczną z tamtych trudnych czasów naszej Polskiej historii. Mogli wziąć ją do ręki, zrobić sobie zdjęcia, a także dowiedzieć się coś więcej na temat broni od kolegów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji ŚGW Region Chrzanów. Podczas pikniku najmłodsi mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym przez żołnierzy-specjalsów z Jednostki Nil z Krakowa, a także sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy z karabinku HK-416 .Natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku byli pod opieką Pań animatorek, gdzie brali czynny udział w różnych konkursach plastycznych i muzycznych. Zwycięscy otrzymali liczne nagrody i upominki. Na scenie wystąpił zespół muzyczny z Klubu Wojsk Specjalnych oraz Zespół ,POPULARNI” z Krakowa. Ponadto w Klubie była wystawa fotograficzna pt. ,, Wojska Specjalne- szkolenie”. Nie zabrakło również wspaniałej grochówki wojskowej i kiełbasek z grilla. Myślę, że każdy z uczestników pikniku rodzinnego znalazł coś interesującego dla siebie.

Tekst: Tomasz Opalony

Zaloguj

Cron Job Starts