Bezpieczna kłobucczanka 1.0

W miesiącu październiku 2019 roku członkowie Zarządu Regionu IPA Kłobuck wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku oraz Klubem Sportowym „Wojownik” zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet po hasłem: „Bezpieczna kłobucczanka 1.0”


Zajęcia odbywały się na obiektach współorganizatorów, czyli w Kłobuckim Centrum Usług Społecznych (projekt realizowany przez GOPS Kłobuck) oraz na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku.
Podczas pierwszego spotkania, które zgromadziło 70 uczestniczek rozdano wszystkim paniom koszulki treningowe opatrzone logami organizatorów. Kurs został podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza zawierała kontekst prawny i psychologiczny samoobrony oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Natomiast w części praktycznej dzielne panie ćwiczyły ataki na punkty witalne oraz uwalnianie z uchwytów. I właśnie ta część wzbudziła u uczestniczek najwięcej wrażeń a ich zapał do ćwiczeń sprawiał miłą atmosferę oraz zadowolenie trenerów. Wszystkie uczestniczki wykazały się dobrą kondycją, sprawnością i pozytywnym nastawieniem. Cytuję słowa trenera: „panie spisały się rewelacyjnie, humor, szybkość, przyswajanie nowych elementów i energia, która zasiliłaby światła we wszystkich domach w powiecie”. W trakcie zajęć z udzielania pierwszej pomocy, nasze bohaterki, ćwicząc na manekinie wykazały się nie mniejszym zaangażowaniem a swoimi licznymi pytaniami zarzucały prelegenta, który nie dał się zaskoczyć i pewnie udzielał odpowiedzi. Policjanci przybliżyli tematy związane z przestępczością dotyczącą: przestępstw internetowych, narkotykowych, oszustw na osobach starszych, przemocy w rodzinie, udzielaniu pomocy ofiarom tych przestępstw oraz odpowiedzialności karnej.
W opiniach uczestniczek pierwszej edycji naszego przedsięwzięcia, kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, sposób przekazanych informacji w łatwy sposób został przyswojony przez słuchaczki a ćwiczenia fizyczne z samoobrony dodały im pewności siebie. Zadowolenie pań sprawiło, że w przyszłym roku ruszy kolejna edycja, czyli „Bezpieczna kłobucczanka 2.0”, na którą już dziś zapraszamy wszystkie chętne panie.

Zaloguj

Cron Job Starts