REGION IPA CIESZYN I NA TURNIEJU PIŁKARSKIM W HOLANDII - WPIST 2019

W dniach 07-11.10.2019r w Holandii, na halowym turnieju piłki nożnej służb mundurowych przebywała reprezentacja regionu IPA Cieszyn I.

W miejscowości Eibergen, w turnieju pod nazwą World Peace Indoor Soccer Tournament- WPIST 2019 wzięło udział 190 drużyn z całego świata. Udział wzięły m.in. drużyny z takich państw jak Tunezja, Kazachstan, Kanada, USA, Brazylia, Oman. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach męskich:open, +35,+45, turniej open kobiet.
Nasza drużyna tym razem brała udział w bardzo mocno obsadzonej kategorii tj. funkcjonariuszy służb mundurowych + 35 lat, w której łącznie wystąpiło 60 drużyn.
Nasza drużyna jak na swoje możliwości zagrała dobry turniej, jednak nie udało nam się wyjść z grupy. Trzy pierwsze miejsca w turnieju mężczyzn zajęła ta sama drużyna z Sankt Petersburga, natomiast wśród kobiet wygrała drużyna holenderskich policjantek.
Na miejscu, mieszkaliśmy na terenie luksusowego campingu w miejscowości Groenlo, gdzie w komfortowych domkach prowadziliśmy ożywione życie towarzyskie, często do wczesnych godzin rannych. Na terenie campingu korzystaliśmy z aqua parku, kręgielni, dyskoteki.
W czasie licznych spotkań z policjantami, strażakami z innych krajów mieliśmy możliwość wymiany spostrzeżeń na temat specyfiki pracy danego kraju, mogliśmy wymienić się z nimi przywiezionymi przez Nas gadżetami.
Będąc na miejscu mieliśmy możliwość zwiedzenia stolicy Holandii Amsterdamu, gdzie jako prawdziwi kibice piłki nożnej zwiedziliśmy stadion Ajaxu Amsterdam, mieliśmy także możliwość podziwiać to miasto z pokładu statku wycieczkowego.

Tekst: Janusz Podżorski

Etykiety futsal turniej

Zaloguj

Cron Job Starts