Góra Żar - rowerem

W dniach 5 - 6 czerwiec 2020r. członkowie i sympatycy regionu IPA Siemianowice Śl.  uczestniczyli w wyprawie rowerowej na górę Żar położonej w Beskidzie Małym.

Wyprawa nasza rozpoczęła się przemieszczając się pociągiem z Katowic do Żywca. Po opuszczeniu pociągu pogoda zaczęła nas „straszyć ciemnymi chmurami i deszczem”. Natychmiast ruszyliśmy w podróż rowerami w kierunku góry Żar. Po przejechaniu kilku miejscowości i kilkunastu kilometrów oraz chwilowej przerwie na fotografie przy zaporze w Tresnej zaczął się podjazd na górę. Nasza drużyna rowerowa po kilkudziesięciu minutach ciągłej jazdy w górę zameldowała się w całości na szczycie góry Żar. Nie było lekko, ale ktoś kiedyś powiedział „nikt nie mówił, że będzie łatwo”. Cały wysiłek zrekompensowały widoki oraz satysfakcja wjechania na górę. Po kilkuminutowej przerwie i uzupełnieniu płynów ruszyliśmy w dół. Po zaliczeniu góry Żar i dotarciu do miejsca zakwaterowania …zaczął padać deszcz.

Jednak to nie koniec! Pozostała jeszcze uroczysta kolacja i … długie rozmowy na temat kolejnego kierunku rowerowej wyprawy.

Zaloguj

Cron Job Starts