Święto Policji 2021 w Żywcu

22 lipca 2021 roku odbyły się obchody Święta Policji w Żywcu  w sali koncertowej szkoły muzycznej. Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział mniejsza, niż w latach ubiegłych liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu a następnie, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbyły się uroczystości oficjalne. Tą część obchodów rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Krzysztof Czaja, który przywitał przybyłych gości oraz podziękował policjantkom i policjantom za ciężką i ofiarną służbę. Wszyscy biorący udział w uroczystości minutą ciszy oddali hołd policjantom, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolność, a także tym, którzy polegli w codziennej służbie.

W czasie uroczystości związkowcy policyjni uhonorowali działaczy i osoby wspierające działalność związkową wręczając im medale z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Wyróżnienia wręczali Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Michał Szczęśniak wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Żywcu Wiesław Kumorek.  Medal otrzymał również Przewodniczący SGW IPA Region Żywiec Dariusz Lach. Po wręczeniu medali głos zabrał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Michał Szczęśniak, który skierował w stronę policjantów słowa podziękowania za ciężką służbę oraz wzorowe wypełnianie obowiązków w tak trudnych dla nas wszystkich czasach.

Tekst:    Dariusz Lach

Zdjęcia: Mirosława Piątek

Zaloguj

Cron Job Starts