Z Regionem IPA Kłobuck bezpieczniej

Kiedy po dłuższej przerwie, spowodowanej ograniczeniami COVID19, do szkół i przedszkoli powróciły dzieci, na spotkania z nimi wyruszyli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Nie zapomniało o nich także Stowarzyszenie IPA. Jego członkowie wraz z Zarządem przygotowali wiele niespodzianek. Kontynuując akcję z lat poprzednich pod hasłem „Jestem bezpieczny – jestem widoczny” i tym razem Region IPA Kłobuck przekazał dzieciom elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek odblaskowych oraz węża służącego do prowadzenia najmłodszych przedszkolaków podczas pieszych wycieczek. W trakcie spotkań policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wręczyli dzieciom wspomniane elementy odblaskowe. W tym roku policjanci odwiedzili Przedszkole w Zawadach i Węglowicach oraz Szkołę Podstawową w Libidzy. Na jedno ze spotkań udało się także zaprosić policyjnego Sznupka, który wniósł wiele radości podczas zabawy z dziećmi.
Wszystkie spotkania odbyły się w pierwszych dniach miesiąca października 2021 roku, w czasie kiedy na zewnątrz szybciej zapada zmrok. Otrzymane przez dzieci odblaski, w znacznym stopniu, poprawią ich widoczność podczas korzystania z jesiennych spacerów.

Zaloguj

Cron Job Starts