IV edycja Zawodów Strzeleckich Regionu IPA Dąbrowa Górnicza

W dniu 15.10.2022 roku na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich przeprowadzona została IV edycja Zawodów Strzeleckich Regionu IPA Dąbrowa Górnicza.

W zawodach udział wzięli zaproszeni goście wśród których min., Prokuratorzy z Prokuratury Krajowej oraz znajdujących się w naszym rejonie, Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała, sympatycy oraz członkowie Regionu IPA Dąbrowa Górnicza. Zawody przeprowadzone zostały dwóch kategoriach, indywidualnej oraz drużynowej. Strzelanie odbyło się z broni krótkiej, GLOCK oraz z Karabinu AR-15. Punktowane było 5 najlepszych strzałów, a nad bezpieczeństwem i prawidłowością oceny wyników czuwali instruktorzy PZŁ Katowice.

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce zajął Mariusz Nowakowski
II miejsce zajął Piotr Peterek
III miejsce zajął Mariusz Krupa

Dodatkową atrakcją było zaproszenie na zawody asp. Damiana Nawrot funkcjonariusza KMP w Siemianowicach Śląskich, znanego w środowisku policyjnym pasjonata broni zabytkowej. W swojej kolekcji Damian posiada min.:
Sten MK2 (Wielka Brytania, Polska, pistolet maszynowy, II wojna)
PPSz-41 (ZSRR, pistolet maszynowy, pepesza, II wojna)
Colt M16A1 (USA, karabinek automatyczny/szturmowy, okres wojny w Wietnamie)
AKMS (kałach, karabinek automatyczny/szturmowy, produkcja Fabryka Broni Radom, wykorzystywany praktycznie na wszystkich frontach po II wojnie)
Thompson M1 (USA, pistolet maszynowy, II wojna)
Mossberg Maverick 88 (USA, strzelba gładkolufowa)
UZI (pistolet maszynowy, Izrael)
Każdy uczestnik zawodów miał możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi i budowy zabytkowej broni oraz oddać po kilka strzałów do tarczy z każdej z wymienionych jednostek broni co wzbudziło duże zainteresowanie wśród osób.

Zwieńczeniem zmagań na strzelnicy była ceremonia wręczenia zwycięzcom pucharów, medali i oczywiście dyplomów za poszczególne miejsca. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również pamiątkowy medal.

Po zakończonych zawodach wszystkich uczestników zaproszono do na smaczny poczęstunek.

Tekst: Rafał Gwiazda

Cron Job Starts