Bezpieczna kłobucczanka

W dniu 12 grudnia 2022 roku dobiegła końca II edycja kursu samoobrony dla pań z powiatu kłobuckiego pod hasłem „Bezpieczna kłobucczanka”.

Tym razem z udziału w imprezie mogły skorzystać panie z terenu gm. Wręczyca Wielka. Oprócz Klubu Sportowego Wojownik, Policji i Regionu IPA Kłobuck do współorganizatorów dołączyli Gmina Wręczyca Wielka oraz Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej z miejscowości Truskolasy. W tej też miejscowości w sali Remizy OSP dzielne panie szkoliły się z podstaw samoobrony.
Począwszy od połowy października do 12 grudnia podczas co tygodniowych spotkań grupa 40 kobiet w różnym wieku, pod okiem doświadczonych instruktorów, ćwiczyła ataki na punkty witalne oraz uwalnianie z uchwytów. To właśnie ta część kursu wzbudziła u uczestniczek najwięcej wrażeń a ich zaangażowanie i dobry humor wzbudziły u instruktorów podziw i zadowolenie. Podczas ostatniego dnia szkolenia policjantki Zespołu ds. profilaktyki z WP KPP Kłobuck przeprowadziły krótką pogadankę, dotyczącą: przestępstw internetowych, narkotykowych, oszustw na osobach starszych, przemocy w rodzinie oraz o metodach ich zapobiegania. Dodatkowo Dzielnicowy KPP Kłobuck będący jednocześnie wykwalifikowanym ratownikiem przedmedycznym przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy .
Na zakończenie kursu, wszystkie obecne w tym dniu uczestniczki z rąk instruktora otrzymały pamiątkowe dyplomy, deklarując jednocześnie chęć swojego udziału w kolejnych takich przedsięwzięciach.

Etykiety samoobrona
Cron Job Starts