Spotkanie Wigilijne w Regionie IPA Chrzanów 2022

Tradycyjnie jak co roku w dniu 16 grudnia 2022 roku , tym razem w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbyło się świąteczne spotkanie członków i sympatyków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Chrzanów.

Wigilia odbyła się w nowym miejscu, nie jak co roku w restauracji „UTARTE” w Chrzanowie, gdyż nasz zaprzyjaźniony lokal została zamknięty, lecz w restauracji,, Dworze Zieleniewskich” w Trzebini . Historia dworku w Trzebini sięga XIII wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Karwacjanów. Na przestrzeni wieków zmieniali się właściciele i sam obiekt. Obecny kształt nadany w XVIII wieku. Nazwa Dworu pochodzi od nazwiska Zieleniewskich Pauliny i Zbigniewa ostatnich właścicieli zarówno Dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. W 1983 roku Dwór został odkupiony przez Skarb Państwa od prawowitych właścicieli. Dwór Zieleniewskich jako instytucja kultury organizuje liczne koncerty, recitale, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. W murach dworu gościli między innymi: Danuta Rinn, Grzegorz Turnau, Jan Nowicki, Anna Maria Jopek ,Cezary Pazura, Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka i inni. Tyle o historii Dworu Zieleniewskich.
Członkowie Regionu IPA Chrzanów z osobami towarzyszącymi oraz naszymi przyjaciółmi mieli okazję kosztować tradycyjnych przysmaków wigilijnej naszej polskiej kuchni. Nie zabrakło smażonego karpia , zupy grzybowej czy czerwonego barszczyku z krokietem , z kapustą kiszoną i grzybami.
Była to ostatnia okazja do spotkania w 2022 roku w tak licznym gronie. Przewodniczący IPA Regionu Chrzanów złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2023 Roku. Całe spotkanie przebiegało w serdecznej świątecznej atmosferze. Była to świetna okazja do porozmawiania na temat mijającego roku, panującej pandemii COVID 19 , planów na przyszły rok. W trakcie spotkania udaliśmy się na teren przyległe do Dworu , gdzie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie przy pięknie ubranej choince.
Na koniec każdy z uczestników tradycyjnie otrzymał drobny upominek pod choinkę od „Mikołaja” .

tekst - Tomasz Opalony

Etykiety Wigilia
Cron Job Starts