Relacja z pobytu w Parku Rozrywki Energylandia z Regionem IPA Jastrzębie Zdrój z okazji Dnia Dziecka.

Sezon wiosenny bywa męczący z powodu zmiennej pogody. Jednak, gdy słońce świeci i jest lekki wiaterek warto to wykorzystać w pełni. W końcu Dzień Dziecka jest raz w roku i to jest doskonała okazja na trochę zabawy a nawet całe mnóstwo beztroskiego ubawu. Nie zastanawiając się dłużej zbieramy członków, sympatyków IPA oraz ich rodzin /dzieci, wnuki/ i jedziemy – Energylandia Zator.

Wyruszamy z Jastrzębia Zdroju poprzez Zebrzydowice wspólnie z ekipą 54 osób. Na miejsce docieramy koło godz. 10.00 i od razu dzieciaki i dorośli rzucają się do szaleńczej zabawy. Od ostatniego pobytu rok temu przybyło parę nowych atrakcji i dwie nowe strefy.
Maluchy i trochę starsze dzieciaki ruszają na podbój stref Bajkolandia, Smoczego Grodu oraz nowej strefy wodnej Aqualantis. Niezmiennie dużą popularnością cieszyła się kolejka samochodowa po Dino Parku, stateczki Super Pompa i podniebne statki. Starszaki szalały na Formuła Autodrom.
Nastolatkowie i dorośli przede wszystkim korzystali ze Strefy Ekstremalnej. Największy entuzjazm wzbudzał zjazd z Hyperiona, Zadry, Tsunami Drop. Dla wielu dorosłych było to duże wyzwanie, któremu musieli sprostać… aby nie podpaść dzieciakom i wnukom. W tym roku Dom Strachów nie wzbudzał już tyle emocji co rok temu.
Dużą frajdą było oglądanie panoramy Zator- Energylandia z Wonder Wheel.
Nasze dzieciaki korzystały z jedzenia w różnego rodzaju restauracjach, barach, pierogarniach. Tradycyjnym daniem dzieci były frytki z ketchupem oraz soczek.
Około godz. 16.30 część nastolatków i dorosłych uczestniczyła w pokazie EXTREME Energylandia pokazu jazdy, dryftu samochodami osobowymi, ciężarówkami oraz motocyklami. Radość i aplauz wzbudzały pościgi oraz wspaniała jazda kaskaderów.
Niestety czas szybko mija i nadeszła godzina powrotu. Wszyscy byli zadowoleni z pogody, spotkania po roku ale przede wszystkim z uśmiechu i radości Naszych małych bohaterów. Będziemy oczekiwać na następny wyjazd z okazji Dnia Dziecka z regionem IPA Jastrzębie Zdrój.

D.Michulec

Etykiety Dzień Dziecka
Cron Job Starts