I Spływ Kajakowy Meandrami Odry

W dniu 8 lipca 2023 r. Region IPA Racibórz zorganizował I Spływ Kajakowy Meandrami Odry.

Na starcie spływu w miejscowości Chałupki zameldowała się grupa 37 kajakarzy i zgodnie z planem o godzinie 10.00 ruszyliśmy Odrą w kierunku miejscowości Olza. Oczywiście nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwał Ratownik WOPR, za co serdecznie dziękuję.
Meandry Odry należą do części objętych ochroną w ramach programu Natura 2000. Przepiękne okolice jak i sama przyroda tak zachwyciła uczestników, że jeszcze w trakcje spływu zasypywani byliśmy pytaniami „kiedy następny raz?”. Żeby zobrazować jak piękne są to tereny i odcinek Odry warto zapoznać się z materiałami umieszczonymi na stronie https://przyroda.slaskie.travel/nature/3736/graniczne-meandry-odry-w-chalupkach
Jak już wcześniej wspomniałem spływ zakończył się w okolicach miejscowości Olza, skąd całą grupą udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego Olza, gdzie czekał na nas posiłek i napoje oraz reszta uczestników nie biorących udziału w spływie. Dzięki uprzejmości właścicieli ośrodka mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie tam się znajdują. Myślę, że relacja fotograficzna przynajmniej w części odda atmosferę imprezy jak i uroki Meandrów Odry oraz wszystkich atrakcji jakie można znaleźć na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Olza.

Tekst Eugeniusz Kosel
Fot. Dariusz Strojny, Eugeniusz Kosel

Etykiety kajaki
Cron Job Starts