Święto Policji w Jastrzębiu-Zdroju

W dniach 13 i 14 lipca 2023 roku po raz kolejny XXX Region IPA Jastrzębie-Zdrój wraz z NSZZP i NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" Region Śląsko Dąbrowski Funkcjonariuszy i Pracowników Policji oraz z Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jastrzębiu-Zdroju współorganizował obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Uroczystości odbyły się w dwóch odsłonach w dniu 13 lipca, część reprezentacyjna, która miała miejsce w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju oraz spotkanie integracyjne w dniu 14 lipca na terenie OSP Ruptawa.
W tym roku obchody miały szczególny wydźwięk ze względu na jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich miastu Jastrzębie-Zdrój. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszego inspektora Tomasza Hynka wręczył 53 funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
W części artystycznej zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać trzech utworów: Moritza Moszkowskiego: w wykonaniu: Antonina GRABKA – skrzypce, - Artur JAWORSKI – skrzypce, - Aleksandra PLECH – fortepian, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.
14 lipca policjanci, członkowie IPA Jastrzębie-Zdrój, związkowcy policyjni, emeryci i renciści policyjni a także zaproszeni goście brali udział w spotkaniu integracyjnym. Po kolejnym przepracowanym roku przyszedł czas na zabawę. Przy dźwiękach muzyki bawiono się do późnych godzin nocnych.

Cron Job Starts