Święto Policji 2023

Z okazji Święta Policji, w dniu 14 lipca 2023 członkowie Regionu IPA Kłobuck wraz z policjantami Terenowego Zarządu NSZZ Policjantów, zorganizowali Piknik Rodzinny.

W imprezie wzięło udział 180 osób w tym 80 dzieci. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Najmłodsi mogli bawić się na dwóch „dmuchańcach”, pomalować twarze, uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych przez animatorów oraz zajadać się popcornem czy cukrową watą. Z uwagi na wysoką temperaturę nie zabrakło także chłodzących soczków i napoi. Na wszystkich uczestników tych małych i dużych czekał ciepły posiłek w postaci grochóweczki oraz wypieków z grilla. W przerwach na zabawy czy konsumpcję nasi goście mogli porozmawiać z policjantami oraz obejrzeć pojazdy policyjne i sprzęt jakim posługują się oni w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych stał się samochód ratowniczo – gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku. Strażacy z dużym zaangażowaniem i cierpliwością do naszych maluchów zaprezentowali im samochód oraz swój sprzęt ratowniczy. Podczas pikniku wszystkim dzieciom organizatorzy wręczyli elementy odblaskowe w postaci kamizelek, opasek na ręce oraz breloczków. Dobre humory najmłodszych udzieliły się także i dorosłym, którzy postanowili zmierzyć się w konkurencji przeciągania liny. Walka była zacięta do samego końca, ale ze względu na przebiegłość jednej z drużyn jednoznaczne zwycięstwo nie zostało rozstrzygnięte :)
Dobra zabawa trwała aż do zmierzchu a naszych maluchów, konieczność udania się do domu, przekonało dopiero wypuszczenie powietrza z dmuchanych zjeżdżalni

Cron Job Starts