VI EDYCJA Dnia KADETA 2023 z Regionem IPA CHRZANÓW

Wspólnie z Publicznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Stowarzyszeniem Proobronno – Oświatowym „KADET” IPA Region Chrzanów czynnie przyczyniła się do organizacji tej imprezy pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego oraz Burmistrza Miasta Trzebini.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych między innymi Policji z KPP Chrzanów, Wojska Polskiego, Jednostki Komandosów z Lublińca, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Maltańskiej .
W trakcie imprezy odbyły się pokazy służb mundurowych, trening strzelectwa, pokazy samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i uzbrojenia mundurowych i służb ratowniczych, pokaz broni kolekcjonerskiej z okresu II wojny światowej i powojennej oraz prezentacja wozów bojowych . Każdy z uczestników mógł dotknąć eksponowanych przedmiotów i zadawać pytania na które specjaliści w poszczególnych dziedzinach skwapliwie i zgodnie ze swoją wiedzą udzielali odpowiedzi..
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: strzeleckie z broni ASG, stanowisko Służby Więziennej oraz stanowisko 6 Batalionu Dowodzenia im. Gen. broni Józefa Kuropieskiego z Krakowa. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz służb mundurowych wraz z udziałem uczniów LO z klas mundurowych.
Tego typu inicjatywa przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród młodzieży powiatu chrzanowskiego i okolic, wspomagając równocześnie proces wychowania patriotycznego młodzieży i kształtowania postaw obywatelskich mieszkańców naszego regionu.
Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będziemy mogli wnieść swój wkład w organizację tego wartościowego przedsięwzięcia „VII EDYCJI DNIA KADETA” w Trzebini.

Tomasz Opalony

Etykiety młodzież
Cron Job Starts