Rodzinny Rajd Rowerowy

W dniu 22 lipca 2023 roku przy współpracy Regionu IPA Knurów z Klubem Abstynenta „Stokrotka” z Gierałtowic odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy po gm. Gierałtowice.

Organizowany Rajd Miał charakter turystyczno/towarzyski mający na celu aktywnego spędzenia czasu wraz z całymi rodzinami przy okazji zwiedzenia okolicy a po rajdzie odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku i muzyce.
Rajd rozpoczął się przed Urzędem Gminy Gierałtowice gdzie wszyscy uczestnicy zostali przywitani, przedstawiono trasę która przebiegała przez wszystkie cztery sołectwa gm. Gierałtowice tj. Gierałtowice – Przyszowice – Paniówki – Chudów – Gierałtowice (łącznie około 20 km.) oraz omówiono zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy podczas rajdu przemieszczali się przeważnie drogami bocznymi / gruntowymi podczas którego można było bezpośrednio obcować z naturą. W trakcie rajdu dobyły się dwa postoje. Pierwszy w sołectwie Przyszowice gdzie uczestnicy rajdu zwiedzili salę pamięci w Przyszowickim „Zameczku”, drugi postój w parku „Joanny” w Paniówkach (w połowie rajdu) gdzie uczestnicy posilili się ciepła grochówką. Rajd zakończył się w na zadaszonej działce w Gierałtowicach należącej do U.G. Gierałtowice gdzie uczestnicy rajdu przy wspólnym biesiadowaniu mogli podzielić się z wrażeniami z odbytej wycieczki oraz porozmawiać o różnych sprawach.
W Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wzięło udział 65 osób w tym 10 dzieci z czego tylko 2 członków IPA Knurów.

Etykiety rajd rowery
Cron Job Starts