Śląska Grupa

Kiedy jakieś wydarzenie wymyka się prostej klasyfikacji,
bądź swym rozmiarem wykracza poza ramy jednego regionu,
to można znaleźć je właśnie tu!

SOF Delta Cup druga odsłona

W dniu 2 lipca 2015 roku na strzelnicy „Pasternik" w Krakowie odbyły się ekskluzywne zawody strzeleckie „SOF Delta Cup 2015" pod egidą Dowódcy Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych służb mundurowych.

Czytaj więcej

I Jurajskiego Festiwalu Społeczności PaT

W dniu 23 maja 2015 roku Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji była współorganizatorem „I Jurajskiego Festiwalu Społeczności PaT". Programu realizowanego przez Komendę Główną Policji w ramach akcji „Profilaktyka a Ty".

Czytaj więcej

Rywalizowali specjalsi ze służb munudrowych

Na strzelnicy „Pasternik” w Krakowie przeprowadzono elitarne zawody strzeleckie „SOF Delta Cup 2016” pod egidą Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych. W imprezie odbywającej się w dniach 17-18 maja wystartowali żołnierze i funkcjonariusze jednostek specjalnych służb mundurowych.

Czytaj więcej

Dzień z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą

Udział w posiedzeniu Zarządu Województwa, zwiedzanie gmachu Sejmu Śląskiego oraz wizyta w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego – to tylko niektóre z wydarzeń, które stały się moim udziałem, jako zwycięzcy licytacji WOŚP „dnia z marszałkiem". Miałem okazję przyjrzeć się pracy włodarza regionu i zarządu województwa.

Czytaj więcej

SOF Delta Cup

W dniu 29 maja 2014 roku, w związku z organizacją obchodów Święta Wojsk Specjalnych, na strzelnicy garnizonowej PASTERNIK, odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP.

Czytaj więcej

Spotkanie w Cambridge

W dniach od 3 do 8 marca 2014 roku członkowie Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Janusz Podżorski i Tadeusz Jurczyński oraz członkowie Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Krzysztof Burdak i Tomasz Wójtowicz gościli u przedstawicieli Policji angielskiej z hrabstwa Cambridge. Było to już kolejne spotkanie związane z wymianą członków IPA pomiędzy Śląską i Małopolską Grupą Wojewódzką IPA, a ipowcami z hrabstwa Cambridge.

Czytaj więcej

Śląski Festyn Służb Mundurowych 2013

Dla wielu osób sobota 7 września była zwykłym weekendowym dniem, ale wszyscy ci, którzy tego dnia przyszli do „skansenu" w Chorzowie uczestniczyli w największej w Polsce imprezie IPA organizowanej przez Śląską Grupę Wojewódzką IPA. Zaczęliśmy z hukiem i to dosłownie za sprawą dynamicznego pokazu Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Nie sposób opisać wszystkie atrakcje festynu, a i te kilka zdjęć tej relacji to tylko przegląd wszystkich atrakcji.

Czytaj więcej

Zaloguj