Wycieczka do Paryża

TERMIN: 18 czerwiec – 26 czerwiec 2014 r.

 

PROGRAM:

18.06.2014: Zbiórka o godz. 12.00. Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji.
19.06.2014: Przyjazd w godzinach rannych do Paryża. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od: POLA ELIZEJSKIE, ŁUK TRIUMFALNY, PLAC CONCORDE, MUZEUM LUWR– dawny pałac królewski, obecnie jedno z największych i najbardziej znanych muzeów na świecie, w jego przebogatych zbiorach znajdują się m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. Obiadokolacja. „Paryż nocą"- wieczorny rejs statkiem po SEKWANIE. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
20.06.2014: Śniadanie, zwiedzanie PARYŻA: wyspa LA CITE, KATEDRA NOTRE DAME - XII wieczna budowla ze wspaniałymi portalami i rozetami, Conciergerie, St. CHAPELLE, PALAIS de JUSTICE, muzeum perfum FRAGONARD, OGRODY TUILERIES, PLAC ZGODY, Muzeum d'ORSAY, czas wolny. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.
21.06.2014: Śniadanie, kontynuacja zwiedzania Paryża: przejazd do nowoczesnej DZIELNICY LA DEFANCE, spacer przez PLAC PIGALLE na WZGÓRZE MONTMARTRE, wejście do BAZYLIKI SACRE COEUR), której cebulowatą kopułę widać niemalże z każdego miejsca w mieście, spacer do serca paryskiej cyganerii - PLAC Malarzy i Impresjonistów, POLA MARSOWE, SZKOŁA WOJSKOWA, wjazd na WIEŻĘ EIFFLA - słynna żelazna konstrukcja, wybudowana z okazji wystawy światowej w 1889 roku, z jej trzeciego poziomu roztacza się widok na całe miasto i okolicę. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.
22.06.2014: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie stolicy Francji: DZIELNICA ŁACIŃSKA, PANTEON, w którym spoczywają szczątki m.in. Victora Hugo, Emila Zoli, Woltera, pierwszą kobietą, której szczątki spoczęły w tym mauzoleum narodowym Francuzów jest Maria Skłodowska Curie; SORBONA, PAŁAC LUKSEMBURSKI. Cmentarz Père-Lachaise – największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w 1804 roku w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, francuskiemu jezuicie, François de Lachaise. Znajdują się tu groby znanych ludzi: Chopin, Heloiza i Abelard, Jim Morrison, Edith Piaf, Maria Callas. Przejazd metrem do FORUM DES HALES, CENTRUM POMIDOU . W godzinach wieczornych wyjazd do kraju, nocny przejazd przez Niemcy.
23.06.2014: Powrót do Polski na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE:
• przejazd autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
• 3 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
• 3 śniadania wzmocnione w hotelu,
• 3 obiadokolacje - 2 daniowe z deserem i napojem w restauracjach self – service w Paryżu,
• przejazdy metrem,
• parkingi i opłaty wjazdowe do miast,
• opiekę pilota - przewodnika,
• ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 €, NW 15 000 PLN, bagaż 800 PLN).

CENA NIE OBEJMUJE:
• napoi indywidualnie zamawianych przez klientów do kolacji (fanta, cola,wino itp.)
• biletów wstępu: Luwr + polski przewodnik + rezerwacja grupowa (11 + 6,50 + 2,50 € = ok. 20 €), Wieża Eiffla (15 €), Rejs po Sekwanie (10 €), Muzeum d"Orsay (10 €), Panteon (8 €).
• W roku 2014 ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Uwaga !
Przejazdy w Paryżu będą realizowane autokarem bądź metrem.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Fakultatywnie:
„wieczór francuski" przy muzyce i winie, kolacja - kuchnia francuska (wino, białe, czerwone, piwo, soki owocowe, woda mineralna – bez ograniczeń) – dopłata 17 €

Cena wycieczki z transportem 1050 zł (dla członków i sympatyków IPA) oraz 1150 zł dla pozostałych chętnych.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 08 lutego 2014. Zgłoszenie równoważne jest z opłaceniem zaliczki w wysokości 300 złotych.
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 601 450 750 (sieć IPA)

Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj

Cron Job Starts