II RAJD IPA BIKE

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Region IPA Chorzów zapraszają na: „II RAJD IPA BIKE, czyli rowerowe szusowanie Jurajskim Szlakiem od Masłońskich k/Poraja do Olsztyna."


Cel: propagowanie bezpiecznej turystyki i rekreacji rowerowej na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Termin: 23.05.2015r.
Przewidywalna ilość uczestników: max 100 rowerzystów
Baza: Pokoje Gościnne Martynka, Masłońskie ul.Sąsiedzka 34, 42-311 Żarki Letnisko urokliwa zatopiona w ciszy i zieleni agroturystyka z komfortowymi kwaterami o wysokim standardzie szczegóły na:
www.pokojemartynka.pl. (ilość miejsc noclegowych ograniczona)
Dystans: ok 45 km.
Czas przejazdu: ok 9 h (wliczono czas na sesje foto, postoje, ciepły posiłek w Stodole Krzycha u stóp zamku Olsztyn i zwiedzanie ruin).
Trudność: Średnia czyli dla amatorów z przyzwoitą kondycją fizyczną
Nawierzchnia: 10% asfaltowa, 90% terenowa.
Sprzęt: rekomendowany sprawny rower górski MTB, obowiązkowy kask, rękawiczki, bidon (pełny), okulary, kurtka przeciwdeszczowa, rezerwowa dętka.

PLAN :
22.05.2015 (WARIANT DLA ZAINTERESOWANYCH) możliwość przyjazdu i zakwaterowania w bazie w godzinach popołudniowo - wieczornych, serwisowanie sprzętu, zapoznanie z uczestnikami rajdu.
23.05.2015 II RAJD IPA BIKE
- 9:30 odprawa, wyjazd z bazy na PnW w kierunku Zaborza czarnym szlakiem pieszym, droga leśna. Następnie przez Suchą Wodę w Zaborzu bocznymi dróżkami kręcimy do Biskupic, gdzie naszym oczom ukaże się dziewicza uroda rezerwatu przyrody Sokole Góry. W sosnowo – bukowym lesie znajdują majestatyczne jurajskie ostańce. Dalej na czerwony szlak i prawdziwy jurajski hardcore piaskowy w kierunku Góry Zamkowej. Na jej szczycie rozsiane piękne wapienne ostańce i ruiny zamku Olsztyn.
- 13:00 14:00 (zbiorowe zdjęcie), ciepły posiłek w klimatycznej Stodole Krzycha, gdzie serwują naprawdę smaczną kuchnię, natomiast z tarasu widokowego na dachu lokalu można podziwiać przepiękną panoramę okolicy.
- 14:00-15:00 czas na zwiedzanie ruin.
- 15:15 wyjazd w drogę powrotną czarnym szlakiem rowerowym na Pd w kierunku Poraja. Kierujemy się do starej piaskowni gdzie aktualnie urządzono terenowy tor krossowy. Potem zielonym szlakiem pieszym kręcimy pod górkę klasycznym typowym jurajskim kamienistym szlakiem. Po prawej stronie blisko szczytu zabudowy zakonu Małych Sióstr Baranka. Zatrzymujemy się na szczycie ponieważ wokół rozprzestrzenia się piękna panorama widokowa: Pn – widok na okolice gdzie byliśmy jeszcze dwie godziny wcześniej okolice Olsztyna, Z - Jasna Góra w Częstochowie, Pd - lustro jeziora Poraj. Dalej kręcimy w kierunku porajskiego zalewu i zachodzącego słońca do bazy.
- 19:30 ognisko, grill z napojami orzeźwiającymi.
(NOCLEG WARIANT DLA ZAINTERESOWANYCH)
24.05.2015
- 10:00 wykwaterowanie i powrót do domu,
Dla chętnych fakultatywna wycieczka rowerowa w pobliskiej okolicy, plan i trasa będzie ustalona spontanicznie przez uczestników.

Koszty:
Przyjazd do bazy indywidualnie własnym środkiem transportu, lub PKP
baza noclegowa na terenie obiektu Pokoje Gościnne Martynka,
Masłońskie ul Sąsiedzka 34,
42-311 Żarki Letnisko.
Współrzędne do nawigacji GPS: E 19.52142° N 50.54966°
(noclegi nie są obowiązkowe, jednak dla chętnych, polecamy przyjazd z rodziną i skorzystanie z atrakcji turystyki lokalnej).
UWAGA !!! Koszty organizacyjne związane z przebiegiem rajdu tj. ubezpieczenie, przewodnik, posiłek na trasie oraz wieczorne wyżywienie (kiełbaska z grilla + napój orzeźwiający) wynosi jedyne 25 zł od osoby.

Rezerwacja/zgłoszenie uczestnictwa: Maciej Maciejewski
Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie uczestnictwa emailem do 04 maja br. ze względu na konieczność logistycznego planowania rajdu oraz rezerwacji posiłków.

Noclegi rezerwujemy samodzielnie telefonicznie recepcja 34 314 67 47, 502 360 272, powołując się hasłem Rajd IPA BIKE, ceny noclegowe jak zwykle preferencyjne dla IPA, www.pokojemartynka.pl

zgłoszenie dla organizatora wg. wzoru na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
informacje niezbędne do ubezpieczenia i własnego wykorzystania logistycznego
Imię i nazwisko:
Pesel:
Adres:
Telefon:
Email:
Członek IPA / sympatyk (podkreślić) wskazać region np. IPA Chorzów
Nocleg (dla orientacji) 22/05 TAK / NIE (wpisać) 23/05 TAK / NIE

(rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, jednakże organizator zastrzega sobie prawo w wyjątkowych nieprzewidywalnych sytuacjach losowych na odwołanie imprezy)
Kontakt:
-IPA BIKE Chorzów Maciej Maciejewski tel. 785 112 022,

Zapraszamy do udziału.

Zaloguj

Cron Job Starts