SPŁYW KAJAKOWY MEANDRAMI ODRY

SPŁYW KAJAKOWY MEANDRAMI ODRY
REGION IPA RACIBÓRZ zaprasza w dniu 08 lipca 2023 r. na spływ kajakowy Meandrami Odry.


Program spływu:

 1. godz. 08.30 zbiórka uczestników spływu – Racibórz – parking na Ostrogu przy kościele św. Jana ul. Armii Krajowej,
 2. godz. 08.45 wyjazd do Chałupek na przystań Klubu Kajakowego PAGAJOS,
 3. instruktarz organizatorów spływu PAGAJOS w zakresie bezpieczeństwa w czasie spływu,
 4. pobranie sprzętu – kajaków, kapoków,
 5. godz. 10.00 start grupy Meandrami Odry do przystani w Olzie,
 6. około godz. 12.00 przejście na teren Ośrodka Wypoczynkowego Olza i wspólne biwakowanie przy grochówce, grillu i muzyce,
 7. godz. 17.00 powrót autokarem do Raciborza na miejsce zbiórki (w uzgodnieniu z uczestnikami imprezy istnieje możliwość zmiany czasu powrotu).

Koszt spływu to 50 zł. od osoby, w cenie:

 • kajak dwuosobowy z osprzętem – wiosła, kapoki, instruktarz oraz prowadzący spływ,
 • przejazd autokarem z Raciborza do Chałupek oraz z Ośrodka Wypoczynkowego Olza do Raciborza,
 • poczęstunek – grochówka, kiełbasa z grilla, napoje,
 • pamiątka – gadżet upamiętniający I Spływ Kajakowy Regionu IPA Racibórz

U W A G A:

1. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających bezpiecznego przeprowadzenia spływu nastąpi zmiana programu imprezy, ograniczając ją do pikniku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Olza pod zamkniętym namiotem, gdzie nastąpi zwrot wpłat.
2. W celu rezerwacji należy w terminie do dnia 30 czerwca 2023 r. dokonać zgłoszenia na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. +48 667 976 997 oraz wpłaty:
a. na kontro bankowe nr 88 1050 1328 1000 0092 3078 8003 – tytuł przelewu „kajaki”
b. lub gotówką po ówczesnym uzgodnieniu telefonicznym ze Skarbnikiem Regionu Bogdanem Adamik – tel. +48 505 861 737.
3. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona, dlatego też o rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń wraz z dokonaną wpłatą.
4. Po przekroczeniu liczby miejsc w autokarze również jest możliwy udział w spotkaniu z zastrzeżeniem zorganizowania transportu we własnym zakresie.
5. W celu sprawnej organizacji spotkania niezbędnym jest zgłoszenie uczestnictwa na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
6. Każda osoba zainteresowana udziałem w spotkaniu z pominięciem spływu również dokonuje zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 667 976 997.
Bardzo proszę o potwierdzenie uczestnictwa bezpośrednio u Przewodniczącego Regionu Racibórz lub na wskazany adres e-mail

SERDECZNIE ZAPRASZAMY SPOŁECZNOŚĆ IPA WRAZ Z RODZINAMI

Czytaj dalej...

Rodzinny Rajd Rowerowy

Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Żywiec organizuje w dniu 25.06.2023 R. (NIEDZIELA)

 

Rodzinny Rajd Rowerowy

 

Rozpoczynamy o godz. 10.00 Boisko Sportowe ŚWIT w Cięcinie (34-350)

                 Godz. 11.00 Amfiteatr w Węgierskiej Górce – poczęstunek

                 Godz. 12.00 Amfiteatr nad Sołą w Milówce – poczęstunek

                Godz. 13.00 Amfiteatr w Rajczy gdzie odbędą się pokazy;

Eksperymentów z ciekłym Azotem, Symulatory Dachowania i Zderzenia Pojazdów, Pomiar Ciśnienia i cukru, Mobilne Miasteczko Rowerowe, Nagrody     i wiele innych atrakcji! Każdy z uczestników dostanie koszulkę IPA.

                            Widokowe Trasy Rowerowe!!!

 

Podczas Rodzinnego Rajdu będzie prowadzona zbiórka dla 6 letniej Zuzanny córki żywieckiego policjanta u której zdiagnozowano liczne zaburzenia neurorozwojowe przez Fundacje „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” a Śląska Grupa Wojewódzka IPA podwoi zebraną sumę pieniędzy.

 

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w Rowerowym Pikniku Rodzinnym. Udział bezpłatny. Osoby chętne proszę o kontakt z kol. Grzegorzem Rybarskim                       tel. 791 966 857.

Czytaj dalej...

IX ŚLĄSKI TURNIEJ CYMBERGAJA

Po raz kolejny, dziewiąty, w dniu 20 maja o godz. 10.30 odbędzie się turniej w cymbergaja. Miejsce turnieju wyjazdowe w domu czlonka IPA Wladyslawa Procnala w Istebnej Połomiu. Zapraszam, atrakcyjne nagrody.

Czytaj dalej...

THE FINAL CALL … (Masz prawo wiedzieć)

2022 był rokiem pięknego jubileuszu sekcji polskiej International Police Association. Wydawało się, że przy przygotowywaniu wydania rocznicowego powinno się dołożyć starań najwyższej próby. A jednak opracowanie nie trzyma się przyzwoitego standardu, ani co do formy ani co do treści. Zamiast produkcji godnej 30 – lecia, mamy coś w rodzaju folderku – rozkładówki (w sumie dwie strony tekstu i dwie strony fotografii), w dodatku wyłącznie w nie do końca profesjonalnej wersji angielskiej (wcześniej zapewniano mnie, że będzie również polska) i to z czcionką wymagającą lupy. Fotograficzna historia kongresów krajowych odnotowując wszystkie, pomija dwa pierwsze (z 1992 i 1995). W porównaniu do wydania z okazji 20, czy 25- lecia, bardzo, bardzo ubogo.

Czytaj dalej...

TYDZIEN INTEGRACJI W KRYNICY ZDRÓJ

REGION IPA JASTRZEBIE ZDRÓJ ZAPRASZA NA TYGODNIOWY POBYT W KRYNICY ZDRÓJ W TERMINIE 01.10-08.10 .2023 , ZAPISY POD TEL 667632047

 

Data rozpoczęcia 2023-10-01
Data zakończenia 2023-10-08

OPŁATY POBIERANE OD UCZESTNIKÓW
Od członka IPA: 1300
Od pozostałych osób: 1300

Czytaj dalej...

Przygotowanie i wdrożenie programu społeczno – edukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA — Region IPA Żywiec, ogłasza nabór na warsztaty w ramach realizacji Przedsięwzięcia 8.1 „Przygotowanie i wdroże i rowerzystów na drodze” w ramach realizacji Projektu „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Czytaj dalej...

Nabór prelegentów „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja”

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA — REGION IPA Żywiec, ogłasza nabór prelegentów odpowiedzialnych za przygotowanie i opracowanie merytoryczne materiałów szkoleniowych na warsztaty i ich przeprowadzenie, w ramach realizacji Przedsięwzięcia 8.1 „Przygotowanie i wdrożenie programu społeczno – edukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze” w ramach realizacji Projektu „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Czytaj dalej...

A po co nam te prawa człowieka (w Policji oraz IPA)?

Prawa i wolności człowieka to wartości moralne, gwarantowane coraz liczniejszymi i bardziej szczegółowymi umowami międzynarodowymi oraz w konstytucjach wielu państw. Nie da się ich kupić, nie można się ich zrzec. Współcześnie, w życiu jednostek i narodów oraz państw, mają znaczenie nie do przecenienia. Realny stosunek państwa do nich jest jednym z najbardziej kardynalnych kryteriów jego oceny. Muszą się pojawić zawsze tam, gdzie zachodzi relacja między państwem (poprzez jego organy i funkcjonariuszy) a człowiekiem. Niezależnie od tego, czy to jego obywatel, czy cudzoziemiec przebywający na terytorium nielegalnie.

Czytaj dalej...

Rio

Jest 16 października 1992 roku, Kiekrz pod Poznaniem. Trwa kongres założycielski sekcji polskiej International Police Association. Właśnie zostały wybrane pierwsze stałe władze. Nieco wcześniej, jeszcze w trakcie autoprezentacji kandydatów na prezydenta sekcji, tymczasowy wiceprezydent Mirosław KARPOWICZ chce, tak jak i wielu z nas, wiedzieć, kto będzie polskim reprezentantem na rozpoczynającym się 2 listopada w Rio de Janeiro posiedzeniu Międzynarodowej Rady Wykonawczej (International Executive Council, IEC), gdzie ma zapaść decyzja w sprawie naszego przystąpienia. Od tymczasowego prezydenta Leszka BRZOSTOWSKIEGO dowiadujemy się, że będzie to Wiesław ROSSIENIK.

Czytaj dalej...

7 Śląski Bal Karnawałowy

Nie masz jeszcze planów na karnawał?

To może najlepsza impreza w sezonie?

Tylko 200 zł od osoby!

Stoliki 8 i 10 osobowe.

Możliwość zamówienia noclegu w hotelu.
Liczba miejsc ograniczona.
Termin zgłoszeń: 23.12.2021 r.

Chcesz więcej szczegółów zadzwoń lub napisz:
782 420 112
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj dalej...

Rzecz o wizerunku Sekcji Polskiej IPA

Co do skondensowanej informacji o stowarzyszeniu oraz sekcji polskiej na stronach www.
By dobrze się prezentować, a wizerunek podobno rzecz bezcenna, informacja ta musi być rzetelna i aktualna. Tym bardziej, że nie tak dawno strona internetowa sekcji uzyskała złoty medal. Bądźmy lepsi od strony międzynarodowej stowarzyszenia, na której jeszcze niedawno figurowało 5 komisji międzynarodowych, mimo że zmiany nastąpiły w 2015 roku.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Cron Job Starts