IX ŚLĄSKI TURNIEJ CYMBERGAJA
Po raz kolejny, dziewiąty, w dniu 20 maja o godz. 10.30 odbędzie się turniej w cymbergaja. Miejsce turnieju wyjazdowe w domu czlonka IPA Wladyslawa Procnala w Istebnej Połomiu. Zapraszam, atrakcyjne nagrody.
Po raz kolejny, dziewiąty, w dniu 20 maja o godz. 10.30 odbędzie się turniej w cymbergaja. Miejsce turnieju wyjazdowe w domu czlonka IPA Wladyslawa Procnala w Istebnej Połomiu. Zapraszam, atrakcyjne nagrody.
Harmonogram szkolenia
Samoobrona dla kobiet to nowoczesny system walki wręcz oraz procedur postępowania w sytuacjach stresowych , umożliwiający skuteczną samoobronę w zagrożeniu życia i zdrowia.
Po przerwie spowodowanej pandemią, wracamy do Biathlonu IPA.
2022 był rokiem pięknego jubileuszu sekcji polskiej International Police Association. Wydawało się, że przy przygotowywaniu wydania rocznicowego powinno się dołożyć starań najwyższej próby. A jednak opracowanie nie trzyma się przyzwoitego standardu, ani co do formy ani co do treści. Zamiast produkcji godnej 30 – lecia, mamy coś w rodzaju folderku – rozkładówki (w sumie dwie strony tekstu i dwie strony fotografii), w dodatku wyłącznie w nie do końca profesjonalnej wersji angielskiej (wcześniej zapewniano mnie, że będzie również polska) i to z czcionką wymagającą lupy. Fotograficzna historia kongresów krajowych odnotowując wszystkie, pomija dwa pierwsze (z 1992 i 1995). W porównaniu do wydania z okazji 20, czy 25- lecia, bardzo, bardzo ubogo.
REGION IPA JASTRZEBIE ZDRÓJ ZAPRASZA NA TYGODNIOWY POBYT W KRYNICY ZDRÓJ W TERMINIE 01.10-08.10 .2023 , ZAPISY POD TEL 667632047
Data rozpoczęcia 2023-10-01
Data zakończenia 2023-10-08
OPŁATY POBIERANE OD UCZESTNIKÓW
Od członka IPA: 1300
Od pozostałych osób: 1300
Policyjny Klub HDK oraz Region IPA Bielsko-Biała zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi w dniach 18.04.2023 oraz 12.09.2023 r.
Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA — Region IPA Żywiec, ogłasza nabór na warsztaty w ramach realizacji Przedsięwzięcia 8.1 „Przygotowanie i wdroże i rowerzystów na drodze” w ramach realizacji Projektu „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.
Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA — REGION IPA Żywiec, ogłasza nabór prelegentów odpowiedzialnych za przygotowanie i opracowanie merytoryczne materiałów szkoleniowych na warsztaty i ich przeprowadzenie, w ramach realizacji Przedsięwzięcia 8.1 „Przygotowanie i wdrożenie programu społeczno – edukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze” w ramach realizacji Projektu „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.
Generał, komandos, dowódca elitarnej jednostki GROM, zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, doktor zarządzania.
Prawa i wolności człowieka to wartości moralne, gwarantowane coraz liczniejszymi i bardziej szczegółowymi umowami międzynarodowymi oraz w konstytucjach wielu państw. Nie da się ich kupić, nie można się ich zrzec. Współcześnie, w życiu jednostek i narodów oraz państw, mają znaczenie nie do przecenienia. Realny stosunek państwa do nich jest jednym z najbardziej kardynalnych kryteriów jego oceny. Muszą się pojawić zawsze tam, gdzie zachodzi relacja między państwem (poprzez jego organy i funkcjonariuszy) a człowiekiem. Niezależnie od tego, czy to jego obywatel, czy cudzoziemiec przebywający na terytorium nielegalnie.
W dniach 14 – 17 października 1993 roku, dokładnie rok po kongresie założycielskim sekcji polskiej w Kiekrzu, odbyło się w Warszawie pierwsze w Polsce posiedzenie Stałego Biura Wykonawczego (Permanent Executive Bureau, PEB) International Police Association (taką nazwę nosiło biuro międzynarodowe między rokiem 1950 a 2015).
Jest 16 października 1992 roku, Kiekrz pod Poznaniem. Trwa kongres założycielski sekcji polskiej International Police Association. Właśnie zostały wybrane pierwsze stałe władze. Nieco wcześniej, jeszcze w trakcie autoprezentacji kandydatów na prezydenta sekcji, tymczasowy wiceprezydent Mirosław KARPOWICZ chce, tak jak i wielu z nas, wiedzieć, kto będzie polskim reprezentantem na rozpoczynającym się 2 listopada w Rio de Janeiro posiedzeniu Międzynarodowej Rady Wykonawczej (International Executive Council, IEC), gdzie ma zapaść decyzja w sprawie naszego przystąpienia. Od tymczasowego prezydenta Leszka BRZOSTOWSKIEGO dowiadujemy się, że będzie to Wiesław ROSSIENIK.
Rok 2022 jest rokiem szczególnym dla ziem śląskich. W tym czasie przypada 100. rocznica powrotu części Górnego Śląska do Polski, a co się z tym wiąże powołania autonomicznej Policji Województwa Śląskiego.
Nie masz jeszcze planów na karnawał?
To może najlepsza impreza w sezonie?
Tylko 200 zł od osoby!
Stoliki 8 i 10 osobowe.
Możliwość zamówienia noclegu w hotelu.
Liczba miejsc ograniczona.
Termin zgłoszeń: 23.12.2021 r.
Chcesz więcej szczegółów zadzwoń lub napisz:
782 420 112
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Co do skondensowanej informacji o stowarzyszeniu oraz sekcji polskiej na stronach www.
By dobrze się prezentować, a wizerunek podobno rzecz bezcenna, informacja ta musi być rzetelna i aktualna. Tym bardziej, że nie tak dawno strona internetowa sekcji uzyskała złoty medal. Bądźmy lepsi od strony międzynarodowej stowarzyszenia, na której jeszcze niedawno figurowało 5 komisji międzynarodowych, mimo że zmiany nastąpiły w 2015 roku.
Czyli jak to ze zmianami w statucie było – komedia w trzech aktach
Ostatnie lata wskazują jednoznacznie, że ciągle jest poszukiwany optymalny wzorzec pracy dzielnicowego. Stało się priorytetowym celem Policji, zwiększenie skuteczności pracy policjanta szczebla podstawowego, jakim jest dzielnicowy i uczynienie go jednym z podmiotów społeczności lokalnej, żyjącym jej problemami i rozwiązującym problemy zgodnie z przysługującymi mu kompetencjami.
Rok 2018, a szczególnie to co działo się na przełomie października i listopada, przejdzie do historii polskiej policji. Na stałe zagościło w naszym słowniku pojęcie „psiej grypy”. W prawie 30 letniej historii policji czegoś takiego nie było, a zatem, sukces czy porażka?
1 procent dla Śląskiej Grupy IPA!
Drodzy Przyjaciele
Od 20 lat Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji tworzy więzy wzajemnej przyjaźni wśród funkcjonariuszy służb porządku prawnego. Od lat aktywnie prowadzimy liczne programy, które z jednej strony integrują całe środowisko służb, ale również pozytywnie oddziałują na lokalne społeczności.
Realizowane projekty łączą w sobie profilaktykę społeczną redukującą niedostosowanie społeczne, przeciwdziałająca patologiom i wykluczeniu z działaniami prewencyjnymi kształtującymi świadomość prawną społeczeństwa. Nasza aktywność to wiele inicjatyw edukacyjnych skierowanych szczególnie do dzieci i młodzieży. To również zaangażowanie w bezpośrednią pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym, czy też rodzinom dotkniętym utratą bliskich lub inną tragedią osobistą.
Tak wielka aktywność organizacji nie byłaby możliwa bez zaangażowania członków stowarzyszenia i wsparcia ze strony władz samorządowych, instytucji pozarządowych i partnerów biznesowych. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą darowiznę wpływającą na nasze konto, czy przekazaną w ramach odliczenia jednego procenta z podatku dochodowego.
Paweł Pasternak
Prezes Zarządu
Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „GDPR").
W czerwcu tego roku policyjny związek zawodowy ogłosił, że od lipca policjanci rozpoczynają strajk. Oczywiście nie taki jak w innych grupach zawodowych, bo to niemożliwe. Pomimo, że w dużej mierze ma on charakter raczej symboliczny, to sam fakt że zostaje podjęty ma swoją wymowę. Czy rzeczywiście ten krok jest zasadny? Czy też rację ma wiceminister Zieliński, kiedy twierdzi, że sytuacja policji jest dobra, że jest program modernizacji, że nasze pensje tak bardzo rosną. Spróbujmy to przeanalizować.
Fałszywe informacje a raczej fałszywe publiczne twierdzenia to w dzisiejszych czasach częsta praktyka. Ogromna liczba wytwórców tych wiadomości miesza prawdę z fałszem a czasami generuje tylko fałsz. Fałszywe wiadomości w przeszłości były domeną systemu totalitarnego lub były zwykłym żartem. W pierwszym przypadku system informacji PRL oparty na oficjalnych nośnikach informacji TV i Radio plus prasa dawały wąskie możliwości. Brak internetu i dostępu do informacji alternatywnej nie dawały możliwości weryfikacji. Natomiast fałszywa informacja dla żartu była czymś niegroźnym i raczej służyła rozrywce.
Fragment rozmowy z kandydatem do Policji. Pytanie do kandydata: Dlaczego chce się Pan przyjąć do Policji? Odpowiedź: I tam muszę się tu zgłaszać dwa razy w tygodniu.