II RAJD IPA BIKE

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Region IPA Chorzów zapraszają na: „II RAJD IPA BIKE, czyli rowerowe szusowanie Jurajskim Szlakiem od Masłońskich k/Poraja do Olsztyna."

Czytaj dalej...

ŚLĄSKI KURS DETEKTYWA

Region IPA Katowice X wraz z Ośrodkiem Szkoleń Zawodowych przygotował kurs umożliwiający uzyskanie licencji detektywa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Czytaj dalej...

ZŁOTA PRAGA 2015

Zarząd Regionu IPA Zawiercie zaprasza na wycieczkę integracyjną czeskiej Pragi.

dzień I 18.06.2015 r.
06.00 – wyjazd z parkingu MOK Zawiercie, po drodze około g.10.00 - 11.00 gorący posiłek ( łazanki z grzybami i krokiety ).
około godziny 14.00 przyjazd do miejscowości Kutna Hora. Spacer po zabytkowym centrum, kościół św. Barbary, kamienny dom, kamienna studnia, Kaplica czaszek.
około godziny 17.00 czas wolny na obiadokolację w Kutnej Horze.

w godzinach wieczornych przyjazd do Pragi, zakwaterowanie.

Wstępy według cen 2014r :

kościół św. Barbary dorośli 25 koron,
Kaplica czaszek około 30 koron
seniorzy od 65 lat studenci do 26 lat - 15 koron
dzieci do lat 6 za darmo

dzień II 19.06.2015 r.

08.00 wyjazd z hostelu do Karlstejn - zwiedzanie zamku i powrót do Pragi około godziny 13.00 . Następnie zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi od baszty Prochowej, potem ulica Celetna , Uniwersytet, Stare Miasto.
W trakcie zwiedzania przerwa na obiad.
Po obiedzie i przerwie wieczornej zwiedzanie miasta: przejdziemy ze Starego Miasta ulicą Karlową na most Karola – kapitalny widok na Hradczany właśnie z tej perspektywy. Następnie z mostu zejdziemy na wyspę Kampa, zobaczymy ścianę J. Lennona oraz młyn. Ostatnim punktem programu tego dnia będzie muzeum Kafki z pięknym widokiem na Wełtawę i przeciwległy brzeg.
Powrót do hostelu i upragniony odpoczynek.

Dzień III 20.06.2015 r.

09.00 Wyjazd z hostelu do Wyszehradu, potem przejazd na Pohorelec - zwiedzamy między innymi klasztor Strachowski , katedrę św. Wita, Hradczany i Mała Strana.
czas zwiedzania około 4,5 godziny.
Czas wolny na Rynku, po czym powrót do hostelu aby przygotować się do integracyjnej kolacji.

19.00. Kolacja Integracyjna z udziałem IPA Praha (w restauracji Vezenskej Slużby CR)

dzień IV 21.06.2015 r.

09.00 - wykwaterowanie z hostelu, wyjazd do centrum Pragi - opcjonalnie Gospoda u Kalicha (tutaj jednak jest drogo) lub plac Wacława. Następnie stara dzielnica żydowska Josefov, ulica Francuska i Szeroka , synagoga Staranowa (bilet około 150 koron), cmentarz żydowski.
czas wolny - w tym czasie obiad w Pradze lub w drodze do Polski.
około godziny 14.00 zbiórka w autokarze, wyjazd do domku.

Wstępy według cen 2014 r.

Hradczany całość 250 koron
kościół św Mikołaja – 35 koron
Karlstejn : 270 koron dorośli i wymagana cena rezerwacji 20 koron
seniorzy i studenci 110 lub 180 koron.

Cena wycieczki to 250 złotych od osoby.( I rata to 120zł)
Dzieci do lat 15 240 złotych

Przewidywana kwota wstępów to około 600 koron

Z dobrodziejstwa ceny wycieczki mogą skorzystać:

- członkowie IPA (po potwierdzeniu przez przewodniczących danego regionu), oraz ich najbliższa rodzina,
- sympatycy IPA oraz członkowie programu IPA Family,
- członkowie programu służb porządku prawnego IPA,

Pozostałe osoby do ceny wycieczki dopłacają kwotę 70 złotych.

Od Organizatora !

Uczestnicy wycieczki w tym dzieci winny posiadać przy sobie ważne dokumenty tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszportu. Ponadto uczestnicy wycieczki winni posiadać europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego - do uzyskania w NFZ.

Uczestnicy wycieczki ze względów bezpieczeństwa zobowiązani są do poruszania się wyłącznie w grupie.

Z uwagi na fakt rezerwacji miejsc hotelowych, autokaru, wstępu do Karlstajn oraz ubezpieczenia uczestników wycieczki, organizator nie zwraca zadatkowanej kwoty I raty w przypadku rezygnacji z wyjazdu.!

Organizator w ramach ceny wycieczki gwarantuje:

- autokar,
- profesjonalnego przewodnika-pilota,
- gorący posiłek oraz pieczywo i zimna płyta wędlin oraz napoje w drodze do Pragi,
- 3 noclegi ( hostel posiada aneksy kuchenne),
- obiadokolacja integracyjna w dniu 20.06.2015r.
- ubezpieczenie KL, NW,
- każdy uczestnik w momencie wyjazdu oraz w trakcie kolacji integracyjnej otrzyma prezent.

Osoby chętne do wyjazdu na wycieczkę proszone są o wyłączny kontakt telefoniczny z Włodkiem Dorobisz ( 722 087 196) po czym po weryfikacji członkostwa w ipa i wpisaniu na listę może nastąpić wpłata ceny całej wycieczki lub I raty. Druga rata do ostatniego maja.

Czytaj dalej...

KIEŁBASA CZY IGRZYSKA

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, to tradycyjnyokres składania sobie życzeń zdrowia, pomyślności, powodzenia, spełnienia marzeń. Zastanawiamy się również, co nas czeka w Nowym Roku, będzie lepszy, czy gorszy do poprzedniego. Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników i trudno udzielić jednoznacznej prognozy, trafnej dla każdego indywidualnie.

Czytaj dalej...

Powrót do służby - Ranny policjant potrzebuje naszej pomocy!

Każdego dnia środki masowego przekazu informują o ilości ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych. Otrzymujemy informację o dziesiątkach, czasami setkach nietrzeźwych kierujących na naszych drogach. Przedstawiane nam są filmy dokumentujące skrajny brak wyobraźni kierowców.

Pamiętajmy, że każde ujawnione przestępstwo lub wykroczenie na drodze zawdzięczamy policjantom w białych czapkach. To Im zawdzięczamy, że na drogach jest coraz bezpieczniej, to Oni czuwają dzień i noc, w upał i mroźny dzień nad naszym bezpieczeństwem. To dzięki Nim możemy bezpiecznie wrócić do domu, to do Nich możemy zwrócić się o pomoc.

Czytaj dalej...

PRZEDŁUŻANIE / ODNAWIANIE CZŁONKOSTWA - PRZEWODNIK

Odnawianie członkostwa, przedłużanie członkostwa, wysokość składki, procedura i formalności - to standardowy zestaw pytań pojawiający się rok rocznie na przełomie grudnia i stycznia.

Zapraszamy do lektury tego artykułu wszystkich nowych członków, ale i tych, którzy pragną rok rocznie uzyskać te same odpowiedzi na w gruncie rzeczy te same pytania. Jednocześnie informujemy, że wszelkie niezbędne dane i zasady znajdują się w REGULAMINACH poszczególnych programów członkowskich i w szeczegółach mogą się różnić, dlatego istotne jest by postępować zgodnie z wytycznymi regulaminu danego programu członkowskiego.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Zaloguj

Cron Job Starts