listopad 2022

Posiedzenie PEB w Warszawie w 1993 roku

W dniach 14 – 17 października 1993 roku, dokładnie rok po kongresie założycielskim sekcji polskiej w Kiekrzu, odbyło się w Warszawie pierwsze w Polsce posiedzenie Stałego Biura Wykonawczego (Permanent Executive Bureau, PEB) International Police Association (taką nazwę nosiło biuro międzynarodowe między rokiem 1950 a 2015).

Czytaj dalej...

Rio

Jest 16 października 1992 roku, Kiekrz pod Poznaniem. Trwa kongres założycielski sekcji polskiej International Police Association. Właśnie zostały wybrane pierwsze stałe władze. Nieco wcześniej, jeszcze w trakcie autoprezentacji kandydatów na prezydenta sekcji, tymczasowy wiceprezydent Mirosław KARPOWICZ chce, tak jak i wielu z nas, wiedzieć, kto będzie polskim reprezentantem na rozpoczynającym się 2 listopada w Rio de Janeiro posiedzeniu Międzynarodowej Rady Wykonawczej (International Executive Council, IEC), gdzie ma zapaść decyzja w sprawie naszego przystąpienia. Od tymczasowego prezydenta Leszka BRZOSTOWSKIEGO dowiadujemy się, że będzie to Wiesław ROSSIENIK.

Czytaj dalej...

Stulecie Śląskiej Policji

Rok 2022 jest rokiem szczególnym dla ziem śląskich. W tym czasie przypada 100. rocznica powrotu części Górnego Śląska do Polski, a co się z tym wiąże powołania autonomicznej Policji Województwa Śląskiego.

Czytaj dalej...
Cron Job Starts