IPA Gliwice po raz 11 na turnieju w Holandii

W dniach 11-16 października 2015 roku reprezentacja piłkarska Regionu IPA Gliwice przebywała w ośrodku rekreacyjnym Marveld w Groenlo. Powodem naszej obecności w Holandii był odbywający się po raz 33 Puchar Świata w Piłce Nożnej Halowej Drużyn Policyjnych, czyli WPIST Eibergen.

W tym roku swoją obecność na turnieju odnotowało w sumie 5 drużyn reprezentujących Śląsk: Gliwice, Pyskowice, Cieszyn I, Jaworzno oraz Szkoła Policji w Katowicach. Dla naszej reprezentacji był to już 11 występ na tym największym turnieju na świecie. W tej edycji udział wzięło ponad 200 drużyn i 2500 uczestników z całego świata.
Dla naszej drużyny była to kolejna okazja do spotkania starych dobrych znajomych. Sportowo możemy nasz udział zaliczyć do udanych. Nikt nie odniósł kontuzji, wszyscy starali się jak najlepiej, niestety musieliśmy uznać wyższość profesjonalnych zawodników z Rosji, ale też Bułgarii czy Portugalii. Jednakże nie tylko o wyniki sportowe tu chodzi. Głównym mottem wyjazdów jest motto naszego stowarzyszenia: „Służyć poprzez przyjaźń", co można udowadniać każdego dnia będąc wśród obywateli wielu, zróżnicowanych, krajów tego świata.
W dobie różnic społecznościowych, wyznaniowych i kulturalnych tegoroczny turniej pokazał wszystkim, że można sportowo, fair-play i w duchu służby, bo przecież wszyscy uczestnicy są policjantami czy strażakami, przeżyć w przyjacielskiej atmosferze piękne 5 dni w Holandii. I tego wyczynu godnego pochwały gratulujemy organizatorom.
Krzysztof Skowron IPA Gliwice

Etykiety futsal Gliwice

Zaloguj

Cron Job Starts