Bieg Zdobywców Orlich Gniazd

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ta zasada przyświeca regionowi IPA Zawiercie już od dawna. Aktywność sportowa nie jest nam obca, dlatego już 3 raz zorganizowaliśmy Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. Tym razem naszym współorganizatorem była Grupa Jura.Pl.

W dniu 5 czerwca 2016 roku w urlokliwej scenerii ogrodzienieckiego zamku, w szranki mogli stanąć dosłownie wszyscy. A warto było się nieco wysilić, gdyż poza wspaniałą krainą, po której się biegało, wspaniałymi nagrodami, to nadzwyczajnym uczuciem jest satysfakcja z udziału w tak wspaniałej imprezie. W kilku kategoriach mogli zmierzyć się dorośli, biegający i chodzący, ale też i dzieciaki mogły spróbować swoich sił, na odpowiednio dobranym do wieku dystansem – było ich ponad 500. Pogoda nam dopisała, a zdobywców Orlich Gniazd było wielu.
Nie można nie wspomnieć o nagrodach ufundowanych przez IPA Zawiercie. Dla mężczyzny w kategorii mundurwej - biegu na dystanst 15 km, był przewidziany wspaniały miecz - replika polskiego miecza koronacyjnego, natomiast dla kobiety - cudowny komplet pięknej biżuterii.
Poza biegiem, partnerzy, sponsorzy i inne podmioty przygotowały wspaniałe atrakcje. Można było wsiąść do radiowozu policyjnego i załączyć "koguty" lub zrobić sobie fotkę ze Sznupkiem - maskotką garnizonu śląskiego. Takie atrakcje przewidziała Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. Można było również zapoznać się ze sprzętem wojskowym. To znów była atrakcja przygotowana przez 6 Batalion Powietrznodesantowy z Gliwic. To tylko namiastka tego, co urozmaicało czas uczestnikom i gościom imprezy.
Mamy nadzieję, że propagowanie zdrowego stylu życia i konkurowania na zasadach fair play, będzie towarzyszyć nam i w przyszłym roku i znajdzie tylu samo, a może nawet i większej ilości sympatyków.
Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu, przyczynili się do orgaznizacji tego przedsięwzięcia i do zobaczenia za rok!

Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia: Adam Granat

Etykiety biegi

Zaloguj